skip to Main Content

Maryna Gąsienica-Daniel i Magdalena Łuczak wracają na trasy alpejskiego Pucharu Świata

Tegoroczny alpejski Puchar Świata rozpoczął się bardzo dobrze dla nszych alpejek. Maryna Gąsienica-Daniel i Magdalena Łuczak zdobyły historyczne punkty w inauguracyjnych zawodach w Soelden. Teraz znów staną wspólnie przed szansą polepszenia zobyczy punktowej. Obie wystartują w najbliższą sobotę 25 listopada w slalomie gigancie w amerykańskim Killington. Młodszą z nich zobaczymy także w niedzielnym slalomie.

Tegoroczna inauguracja Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim była udana dla reprezentantek Polski. Zarówno Maryna Gąsienica-Daniel, jak i Magdalena Łuczak po raz pierwszy w karierze awansowały do drugiego przejazdu w Soelden. Ostatecznie Zakopianka zajęła 13. miejsce, a jej młodsza koleżanka z kadry była 30. i po raz drugi zdobyła punkty PŚ. Co więcej, dopiero drugi raz w historii dwie polskie alpejki wróciły z punktami w inauguracyjnych zawodach PŚ. Wcześniej dokonały tego tylko Małgorzata i Dorota Tlałki, które 40 lat temu zameldowały się w pierwszej dziesiątce w Kranjskiej Gorze.

Teraz nasze alpejki znów staną przed szansą wspólnego zapunktowania w zawodach najlepszej rangi. Obie w ostatnim czasie trenowały w Skandynawii, z tym, że Łuczak w fińskim Levi, a Gąsienica-Daniel w norweskim Bjorli. Pierwsza z nich wystartowała także w PŚ w slalomie, ale nie zdołała awansować do drugiego przejazdu. Teraz po krótkiej przerwie w Polsce udały się za ocean, gdzie czekają je kolejne starty.

Już w sobotę 25 listopada dwie Polki wystartują w slalomie gigancie w Killington, gdzie nasza najlepsza zawodniczka była ósma przed rokiem. Z kolei dla łodzianki będzie to pierwszy start w tym miejscu, a oprócz giganta zobaczymy ją także w niedzielnym slalomie. Start pierwszego przejazdu w oba dni zaplanowano na 16:00 czasu polskiego, a drugiego na 19:00. Transmisja na żywo w Eurosporcie i Playerze. Zapraszamy do śledzenia kont PZN i Polski Mistrz w mediach społecznościowych.

Program zawodów PŚ w Killington

25.11.2023, sobota

  • 16:00 – I przejazd slalomu giganta kobiet
  • 19:00 – II przejazd slalomu giganta kobiet

26.11.2023, niedziela

  • 16:00 – I przejazd slalomu kobiet
  • 19:00 – II przejazd slalomu kobiet

Źródło: Tytus Olszewski/Biuro prasowe PZN

Back To Top