skip to Main Content

Znakomity start młodych alpejczyków we Francji. Podium Piotra Habdasa na Słowacji

Sezon dla alpejczyków jeszcze trwa, a nasi reprezentanci zaliczyli kolejne udane międzynarodowe starty. Drugi najlepszy wynik w karierze uzyskał Piotr Habdas, który zajął trzecie miejsce w slalomie gigancie FIS w Strbskim Plesie. Natomiast młodsi narciarze zajęli czołowe pozycje w znanych zawodach La Scara. Na trzecim stopniu podium w supergigancie Młodziczek stanęła Iga Kaczmarek.

Habdas potwierdza formę w gigancie

Spora grupa polskich alpejczyków udała się na bardzo dobrze obsadzone zawody w slalomie gigancie do Strbskiego Plesa na Słowacji. W Międzynarodowych Mistrzostwach Ghany Seniorów i Juniorów najlepiej z Polek spisała się Zuzanna Czapska, która we środę (3 kwietnia) była piąta i uzyskała najlepszy wynik w sezonie (45.94 FIS-pkt). Z kolei najwyżej z Polaków był ósmy Piotr Habdas (33.72 FIS-pkt). Pełne wyniki TUTAJ.

W następne dni na trasie Furkota zorganizowano zawody FIS. W nich bardzo dobrą formę gigantową potwierdził Habdas, który uzyskał drugi i trzeci najlepszy wynik w karierze. W czwartek był czwarty (27.94 FIS-pkt), a do zwycięzcy stracił 0,53 sekundy. Jeszcze lepiej było dzień później, kiedy wskoczył na trzeci stopień podium (25.32 FIS-pkt), tracąc tylko 0,27 sekundy do pierwszego miejsca. Pełne wyniki TUTAJ.

A to nie koniec zawodów w Strbskim Plesie, bo od poniedziałku do czwartku alpejczyków czekają starty w Międzynarodowych Mistrzostwach Słowacji i Czech. Powodzenia!

Znakomity start młodych alpejczyków we Francji

Nasi Młodzicy i Juniorzy Młodsi nie zatrzymują się. Tym razem z sukcesami rywalizowali w znanych i znakomicie obsadzonych zawodach La Scara w Val d’Isere., w których wzięło udział ponad 370 alpejczyków z całego świata.

W czwartek trzecie miejsce w supergigancie Młodziczek zajęła Iga Kaczmarek, czym potwierdziła wspaniałą formę w tym sezonie. Najlepszym Młodzikiem był 23. Antoni Kałuża.

W slalomie Juniorów Młodszych czworo Polaków  uplasowało się w czołowej „30”. Dziesiątą pozycję zajęła Weronika Wądrzyk, 14. był Jan Dubelski, 17. Katarzyna Koźbiał, a 30. Hanna Cukier.

Drugi dzień zawodów również okazał się szczęśliwy dla naszej reprezentacji. Najlepszy był piąty Jan Dubelski, któremu do podium w supergigancie zabrakło 0,37 sekundy! Jeszcze mniejszą stratę do „pudła” miała siódma Hanna Cukier, której zabrakło zaledwie 0,21 sekundy. Z dobrej strony pokazały się także 14. Weronika Wądrzyk i 23. Katarzyna Koźbiał.

Blisko drugiego podium z rzędu była Iga Kaczmarek, która na półmetku slalomu zajmowała drugie miejsce! W finałowej odsłonie zaatakowała, ale niestety wypadła z trasy i nie ukończyła zawodów.

Gratulujemy naszym zawodnikom oraz trenerom, którzy kolejny raz bardzo dobrze zaprezentowali się na arenie międzynarodowej. A to jeszcze nie koniec startów Polaków, bo spora grupa wybierze się na zawody FIS Children w Szwecji. Trzymamy kciuki!

Łuczak kończy sezon w Kanadzie

Magdalena Łuczak na zakończenie sezonu 2023/2024 wybrała się do kanadyjskiej Panoramy, gdzie trwają finały Pucharu Ameryki Północnej (Nor-Am Cup). Warunki nie sprzyjają, dlatego organizatorom udało się przeprowadzić tylko jeden zjazd, w którym Polak była 15. Przed nią jeszcze dwa starty w slalomie (10-11 kwietnia).