skip to Main Content

Wspieramy na trasie do mistrzostwa!

Polski Fundusz Rozwoju, Polskie Koleje Linowe i Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka (Grupa PKL) udzielają wsparcia finansowego Polskiemu Związkowi Narciarskiemu (PZN) na realizację programu PolSKI Mistrz.

Celem projektu jest rozwój narciarstwa alpejskiego i snowboardu zjazdowego w Polsce oraz promocja sportu wśród dzieci i młodzieży.

PZN przeznacza wsparcie finansowe na organizację i rozwój krajowego współzawodnictwa dla kategorii Młodzik i Junior Młodszy (Młodzieżowy Puchar Polski), Juniora i Seniora (międzynarodowe zawody FIS) oraz Mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim i snowboardzie. Wsparcie w ramach programu PolSKI Mistrz pozwala na:

  • Znaczne zmniejszenie kosztów współzawodnictwa sportowego w kategoriach Junior Młodszy i Młodzik poprzez brak opłat startowych dla uczestników, brak opłat za skipassy w ośrodkach Grupy PKL i możliwość bezpłatnego treningu przed zawodami w ośrodkach Grupy PKL.
  • Zmniejszenie kosztów udziału w Mistrzostwach Polski dzięki brakowi opłat startowych i opłat za skipassy.
  • Ufundowanie udziału w posezonowym zgrupowaniu z trenerami Kadr Narodowych PZN na Kasprowym Wierchu najlepszej trójce Juniorów Młodszych oraz Młodzików (mężczyzn i kobiet) z rankingu Młodzieżowego Pucharu Polski.
  • Ufundowanie całorocznych skipassów dla trenerów wskazanych przez 19 najlepszych klubów w Polsce, które zdobyły ponad 100 punktów w klasyfikacji klubowej PZN w poprzednim sezonie (1 karnet w przypadku każdego klubu).

Wsparcie finansowe obejmuje także Kadry Młodzieżowe i Kadry Narodowe PZN. Przekłada się ono na:

  • Znaczną poprawę możliwości szkoleniowych dla członków Kadr Narodowych PZN, dzięki przeznaczeniu ok. połowy budżetu sponsoringowego.
  • Utrzymanie zatrudnienia sztabów szkoleniowych oraz utrzymania bardzo dobrych warunków treningowych , znacznie utrudnionych przez trwającą pandemię.

Oprócz bezpośredniego wsparcia finansowego Grupa PKL pokrywa koszty profesjonalnego przygotowania i zabezpieczenia homologowanych tras w swoich ośrodkach na Jaworzynie Krynickiej w Krynicy, na Palenicy w Szczawnicy, na Mosornym Groniu w Zawoi i Kasprowym Wierchu w Zakopanem. Trasy w ośrodkach Grupy PKL udostępniane są na potrzeby rywalizacji i treningów alpejczyków oraz snowboardzistów specjalizujących się w konkurencjach zjazdowych, którzy przez całą zimę korzystać mogą z dedykowanej oferty sportowej. Dla zawodników ze wszystkich grup wiekowych oznacza to:

  • Możliwość darmowego treningu przed zawodami Młodzieżowego Pucharu Polski w Ośrodkach Grupy PKL.
  • Preferencyjne warunki finansowe dla treningu w ośrodkach PKL, na zabezpieczonych i profesjonalnie przygotowanych trasach.
  • Łatwy dostęp do treningu poprzez dedykowany kontakt w każdym ośrodku Grupy PKL.
Back To Top