skip to Main Content

Natasza Kamińska z podwójnym zwycięstwem w finale Młodzieżowego Pucharu Polski na Kasprowym Wierchu

Finałowa, piąta edycja Młodzieżowego Pucharu Polski PolSKI Mistrz w sezonie 2023/2024 zagościła na Kasprowym Wierchu (12-13 marca). Tym razem alpejczycy walczyli nie tylko o punkty do klasyfikacji generalnej, ale także o medale mistrzostw Polski Młodzików. Bezkonkurencyjna w ciągu dwóch dni była Natasza Kamińska, która zwyciężyła w slalomie i slalomie gigancie. Najlepszym klubem ponownie okazał się KS SportUp, którego reprezentanci wywalczyli łącznie pięć medali. W klasyfikacji generalnej całego cyklu MPP pierwsze miejsca zajęli Natasza Kamińska, Kosma Szafrański, Gabriela Gaczorek i Maksymilian Sowa.

Ostatnie zawody Młodzieżowego Pucharu Polski PolSKI Mistrz na Kasprowym Wierchu okazały się pełną emocji, ale także wyzwań kulminacją sezonu. Zmienna pogoda i wymagające warunki nie pomagały organizatorom i zawodnikom, ale dzięki udanej współpracy udało się rozegrać prawie wszystkie konkurencje.

W pierwszym dniu zmagań (wtorek) młodzi narciarze rywalizowali w dolnej części trasy Gąsienicowej w slalomie. Wśród Młodziczek równych sobie nie miała Natasza Kamińska (KS SportUp), która wygrała z przewagą 1,79 sekundy nad drugą Julią Gałuszką (KS Beskidy). Zacięta walka zawiązała się u Młodzików, u których Stanisław Ćwikła (UKS MitanSKI Zakopane) o 0,20 sekundy wyprzedził Wojciecha Przybyłę (PILCH SKI ACADEMY) i został mistrzem Polski w swojej kategorii wiekowej.

Najlepszą Juniorką Młodszą okazała się Katarzyna Koźbiał (KS LIVE), która była najszybsza w obu przejazdach. Do przetasowań na czele doszło wśród Juniorów Młodszych. Tam zawodnicy klubu KN Gondola Krynica wymienili się miejscami po finałowym przejeździe i Jan Dubelski o jedną setną sekundy wyprzedził Maksymiliana Sowę.

Medaliści w slalomie:

Młodziczka

 1. Natasza Kamińska
 2. Julia Gałuszka
 3. Izabela Kasperkiewicz

Młodzik

 1. Stanisław Ćwikła
 2. Wojciech Przybyła
 3. Kosma Szafrański

Juniorka Młodsza

 1. Katarzyna Koźbiał
 2. Gabriela Gaczorek
 3. Kinga Jastrzębska

Junior Młodszy

 1. Jan Dubelski
 2. Maksymilian Sowa
 3. Jan Miłosz

Pełne wyniki slalomu można znaleźć TUTAJ, a galerię zdjęć z pierwszego dnia TUTAJ. 

Drugiego dnia zmagań na Kasprowym Wierchu zaplanowano slalom gigant. Niestety pogoda pokrzyżowała plany organizatorów i mimo dobrych warunków śniegowych, mgła i słaba widoczność pozwoliły na rozegranie zawodów tylko dla Młodzików. Jury po konsultacjach z trenerami zadecydowało, że ze względów bezpieczeństwa slalom gigant dla Juniorów Młodszych został odwołany.

Młodziczki i Młodzicy rywalizowali w jednym przejeździe slalomu giganta, a drugie zwycięstwo z rzędu odniosła Natasza Kamińska, która drugą Victorię Procenko (PILCH SKI ACADEMY) pokonała o 2,88 sekundy. Najlepszy czas zawodów zanotował Wojciech Przybyła, wyprzedzając o 0,84 sekundy Jakuba Muniaka (KS SportUp).

Medaliści MP Młodzików w slalomie gigancie:

Młodziczka

 1. Natasza Kamińska
 2. Izabela Kasperkiewicz
 3. Aleksandra Kalisz

Młodzik

 1. Wojciech Przybyła
 2. Jakub Muniak
 3. Tomasz Rojek

Medaliści MPP w slalomie gigancie:

Młodziczka

 1. Natasza Kamińska
 2. Victoria Procenko
 3. Izabela Kasperkiewicz

Młodzik

 1. Wojciech Przybyła
 2. Jakub Muniak
 3. Tomasz Rojek

Pełne wyniki slalomu giganta można znaleźć TUTAJ, a galerię zdjęć z drugiego dnia TUTAJ. 

Najwięcej medali (pięć) podczas zmagań na „Świętej Górze” zdobyli zawodnicy z klubu KS SportUp, którzy drugi rok z rzędu wygrali w klasyfikacji generalnej wyprzedzając KN Gondola Krynica i KS Beskidy.

Po ostatnich zawodach Młodzieżowego Pucharu Polski poznaliśmy także poszczególnych zwycięzców w klasyfikacji generalnej. Najlepsi wśród Młodzików okazali się Natasza Kamińskiej (KS SportUp) i Kosma Szafrański (UKS Alfa Wilkowice), a wśród Juniorów Młodszych Gabriela Gaczorek (KS SPortUp) i Maksymilian Sowa (KN Gondola Krynica). Pełną klasyfikację generalną za sezon 2023/2024 będzie można znaleźć TUTAJ. 

Zmagania na Kasprowym Wierchu były także wyjątkowe dla zawodników z rocznika 2008, którzy oddali swój ostatni przejazd podczas krajowego pucharu. Dziękujemy Wam za te cztery lata wspaniałej walki na trasach MPP i trzymamy kciuki za dalszą karierę narciarską. Do zobaczenia tym razem na zawodach FIS PolSKI Mistrz.

Dziękujemy sponsorom, ekipie technicznej, klubom, zawodnik, rodzicom i wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania kolejnego udanego sezonu zawodów programu Polski Mistrz. Wasze zaangażowanie i wsparcie są nieocenione dla rozwoju narciarstwa alpejskiego w Polsce. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i już nie możemy się doczekać kolejnego sezonu pełnego narciarskich emocji!

Zapraszamy do śledzenia i obserwowania na bieżąco naszych mediów społecznościowych PolSKI Mistrz, gdzie można znaleźć aktualne informacje dotyczące narciarstwa alpejskiego oraz materiały filmowe z zawodów w Polsce. Link do Instagrama TUTAJ, a do YouTube TUTAJ.

Źródło: Tytus Olszewski

Back To Top