skip to Main Content

Cztery polskie zwycięstwa w zawodach FIS PolSKI Mistrz w Szczawnicy

Za nami V edycja międzynarodowych zawodów FIS PolSKI Mistrz w narciarstwie alpejskim. Alpejczycy ponownie wrócili do ośrodka PKL Palenica, aby w dniach 12-13 lutego rywalizować w slalomie i slalomie gigancie. Szczególnie może cieszyć męska obsada zawodów gigantowych, w których na starcie stanął chociażby znany z Pucharu Świata Słowak Andreas Zampa. Wszystkie złote medale zawisły na szyi reprezentantów Polski, a podwójne zwycięstwo odniosła Nikola Komorowska.

Po Mistrzostwach Polski Seniorów na Jaworzynie Krynickiej przyszła pora na kolejne międzynarodowe zawody z cyklu FIS PolSKI Mistrz. W dniach 12 i 13 lutego, zawodnicy i zawodniczki z 9 krajów zmierzyli się w slalomie i slalomie gigancie na w wymagającej trasie Palenica 1 w Szczawnicy. Pomimo niesprzyjających warunków i pogody, organizatorzy zapewnili równą i bezpieczną rywalizację.

W pierwszym dniu, w slalomie, zwycięstwa odnieśli Nikola Komorowska i Bartłomiej Sanetra. Komorowska potwierdziła swoją dominację również dzień później w slalomie gigancie. Za to wśród mężczyzn walka była niezwykle zacięta i na wysokim poziomie, bo na starcie stanęło kilku znanych alpejczyków, w tym punktujący ostatnio w Pucharze Świata Andreas Zampa. Zwycięstwo przypadło jednak Wojciechowi Gałuszce, który o 0,34 sekundy wyprzedził wspomnianego Słowaka. Tym samym nasz kadrowicz osiągnął najlepszy wynik w karierze, zdobywając 28,86 punktów FIS, czyli drugi najlepszy polski rezultat w tym sezonie.

Wyniki slalomu FIS – 12.02 (poniedziałek)

Mężczyźni
1. Bartłomiej Sanetra (Polska)
2. Paweł Bałaś (Polska)
3. Karol Zawada (Polska)

Kobiety
1. Nikola Komorowska (Polska)
2. Myrthe Jager (Holandia)
3. Zuzanna Świgut (Polska)

Wyniki slalomu giganta FIS – 13.02 (wtorek)

Mężczyźni
1. Wojciech Gałuszka (Polska)
2. Andreas Zampa (Słowacja)
3. Teo Zampa (Słowacja)

Kobiety
1. Nikola Komorowska (Polska)
2. Myrthe Jager (Holandia)
3. Pola Kądziołka (Polska)

Pełne wyniki można znaleźć TUTAJ. Galeria zdjęć ze slalomu znajduje się TUTAJ, a ze slalomu giganta TUTAJ.

Kolejna, a zarazem ostatnia w sezonie edycja zawodów FIS Polski Mistrz odbędzie się za miesiąc w Szczawnicy, 12 i 13 marca. Alpejki i alpejczycy ponownie zmierzą się w slalomie i slalomie gigancie. Wcześniej jednak, bo od 28 lutego do 1 marca powalczą na Jaworzynie Krynickiej o medale mistrzostw Polski juniorów. Zapraszamy także do śledzenia na bieżąco naszych mediów społecznościowych PolSKI Mistrz.

Źródło; Tytus Olszewski/Biuro Prasowe PZN

Back To Top