skip to Main Content

Mistrzostwa Polski seniorów w narciarstwie alpejskim w Krynicy Zdroju – komunikat organizacyjny

Przed nami międzynarodowe mistrzostwa polski seniorów w narciarstwie alpejskim FIS PolSKI Mistrz w sezonie 2023/2024. Alpejki i alpejczycy w dniach 8-9 lutego będą walczyć o medale na trasie nr 2A w ośrodku Grupy PKL Jaworzyna Krynicka. W planie do rozegrania są dwie konkurencje: slalom gigant i slalom. Komunikat organizacyjny i wszelkie szczegóły znajdują się w załączniku.

Rywalizacja o medale mistrzostw Polski miała rozpocząć się już w środę 7 lutego, jednak z powodu złych warunków pogodowych i niekorzystnych prognoz organizatorzy zdecydowali się odwołać zawody w supergigancie i kombinacji alpejskiej. Tym samym na czwartek zaplanowano slalom gigant, a dzień później slalom. Na starcie stanie większość naszych kadrowiczów, oprócz ubiegłorocznej potrójnej złotej medalistki Magdaleny Łuczak, Maryny Gąsienicy-Daniel i Piotra Habdasa. Tytułów mistrzowskich w slalomie bronić będą Hanna Zięba i Szymon Bębenek, a w slalomie gigancie Mateusz Szczap. Pewne jest natomiast, że poznamy nową mistrzynię Polski w gigancie kobiet.

>>KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY<<<

Zgłoszenia

Zgłoszenia do zawodów należy dokonać na maila zgloszenia.tzn@gmail.com do wtorku 6 lutego 2024 roku do godziny 12:00.

Opłata startowa i karnety

Zawodnicy posiadający aktywną licencję Polskiego Związku Narciarskiego są zwolnieni z opłaty startowej i przejazdu wyciągami. Kara za zgubiony/zniszczony numer wynosi 100 zł.

Starting fee is 25 EUR per competitor for one day of competition– paid on 06.02.2024 when collecting the starting bib. Skipass price is 105 zł + 10 zł of refundable deposit for each day of competition payed at he lift. Penalty for a lost or destroyed starting bib is 100 zł.

Program zawodów

07.02.2024, środa

  • 18:00 – weryfikacja zgłoszeń na grupie WhatsApp (Verification of competitors starts at 18:00 – 19:30 by whatsup group. https://chat.whatsapp.com/CDtbCboXznZDM9OC4bu5tE)
  • 20:00 – odprawa kierowników drużyn i akceptacja list startowych (stacja dolna kolei gondolowej)

08.02.2024, czwartek

  • slalom gigant

09.02.2024, piątek

  • slalom

*program minutowy zostanie podany podczas odprawy technicznej.

Zakończenie zawodów odbędzie się w piątek 9 lutego 2024 ok. 30 min. po zakończeniu zawodów przy wyciągu.

Back To Top