skip to Main Content

Mateusz Szczap z najlepszym wynikiem w karierze. Sukcesy młodych alpejczyków w Czechach

Miniony tydzień obfitował w wiele zawodów narciarskich z udziałem naszych reprezentantów. Podwójne zwycięstwo na polskiej ziemi odniósł Bartłomiej Sanetra, który pewnie wygrał w slalomie i slalomie gigancie w zawodach FIS PolSKI Mistrz na Palenicy. Z kolei w czeskim Peciu pod Śnieżką najlepszy w drugim slalomie gigancie rangi FIS okazał się Mateusz Szczap, który zanotował tym samym najlepszy wynik w karierze. Część naszej kadry udała się do Francji, gdzie już od środy 31 stycznia rozpocznie walkę w mistrzostwach świata juniorów.

Bartłomiej Sanetra podwójnie złoty w Szczawnicy

Za nami III edycja międzynarodowych zawodów narciarskich FIS PolSKI Mistrz. Alpejki i alpejczycy z siedmiu krajów rywalizowali 25 i 26 stycznia w ośrodku PKL Palenica w Szczawnicy. Podwójne zwycięstwa odnieśli nasz reprezentant Bartłomiej Sanetra oraz Słowaczka Sophia Polak. Łącznie nasi reprezentanci zajęli sześć miejsc na podium. Pełne wyniki oraz galerię zdjęć z zawodów na wymagającej trasie Palenica 1 znajdziecie TUTAJ.

Mateusz Szczap z najlepszym wynikiem w karierze

Nasz junior wygrał bardzo dobrze obsadzone zawody FIS w slalomie gigancie w czeskim Peciu pod Śnieżką i osiągnął 28.72 FIS-punkty, co jest nie tylko najlepszym wynikiem Mateusza w karierze, ale także najlepszym polskim rezultatem w tej konkurencji od czasu wprowadzenia nowych zasad liczenia FIS-punktów, czyli od sezonu 2019/2020. Pełne wyniki zawodów w Czechach można znaleźć TUTAJ.

Maryna Gąsienica-Daniel nie wystartowała w supergigancie w Cortinie d’Ampezzo

Nasza alpejka i jej sztab zadecydowali, że opuszczą niedzielny start w supergigancie Pucharu Świata z powodu nagłego przeziębienia zawodniczki. Priorytetem są wtorkowe zawody w slalomie gigancie we włoskim  Kronplatz, na który zakopianka chce w pełni zebrać siły. Marynie życzymy szybkiego powrotu do zdrowia! Na trasie Erta zobaczymy także Magdalenę Łuczak. Początek pierwszego przejazdu o 10:30, a drugiego o 13:30.

Polscy alpejczycy powalczą na MŚJ we Francji

Od środy 31 stycznia nasi narciarze alpejscy rozpoczną rywalizację na mistrzostwach świata juniorów. Sześcioosobowa reprezentacja Polski przez cztery dni będzie walczyć w francuskim kurorcie narciarskim – Portes du Soleil. W zawodach wystartują: Hanna Zięba, Magdalena Bańdo, Patrycja Florek, Jan Łodziński, Wojciech Gałuszka i Piotr Szeląg. Trzymamy kciuki za udane starty i zapraszamy do śledzenia na bieżąco naszych mediów społecznościowych PZN Od Deski Do Deski i PolSKI Mistrz.

Sukcesy młodych alpejczyków w międzynarodowych zawodach FIS Children w Czechach

Po sukcesach naszych młodych alpejczyków we Vratnej przyszła pora na kolejny międzynarodowy start. Tym razem reprezentanci Polski pojechali na Siinterkriterium w czeskich Rickach i kolejny raz zgarnęli miejsca na podium.

W piątkowym slalomie gigancie w kategorii U14 drugie miejsca zajęli Iga Kaczmarek oraz Antoni Kałuża, a trzeci był Kamil Frycz. Z kolei w kategorii U16 na drugim stopniu podium uplasował się Maciej Staniek. Drugiego dnia było jeszcze lepiej, bo Kaczmarek oraz Kałuża wygrali slalom i zostali najlepszymi zawodnikami dwudniowej rywalizacji. Drugie miejsce wśród Młodzików zajął Kosma Szafrański, a niewiele brakowało abyśmy mieli polskie podium, bo Kamil Frycz był trzeci na półmetku, ale nie ukończył drugiego przejazdu. Pełne wyniki zawodów FIS Children w Rickach można znaleźć TUTAJ.

Gratulujemy naszym alpejczykom, którzy kolejny raz pokazali się z bardzo dobrej strony na arenie międzynarodowej. A już 29 stycznia nasi reprezentanci rozpoczną walkę w zawodach Alpe Cimbra we włoskiej Folgarii, czyli w nieoficjalnych mistrzostwach świata dzieci. Powodzenia!

Źródło: Biuro Prasowe PZN