skip to Main Content

Oskar Kwiatkowski z najlepszym wynikiem w sezonie

Za naszymi snowboardzistami alpejskimi intensywny czas w Pucharze Świata. Najpierw przez dwa dni startowali w austriackim Bad Gastein, gdzie najwyżej z Biało-Czerwonych sklasyfikowany był 24. Oskar Kwiatkowski. Później walczyli w weekend z bułgarskim Pamporowie, które po raz pierwszy gościło zawody najwyższej rangi. Tam w sobotę nasz reprezentant zajął najwyższe w sezonie 13. miejsce, a od awansu do ćwierćfinału dzieliło go zaledwie 0,08 sekundy.

Polscy snowboardziści alpejscy rozpoczęli tydzień od wtorkowego (16 stycznia) startu w slalomie równoległym w austriackim Bad Gastein. Najbliżej awansu do finałów był Oskar Kwiatkowski, któremu zabrakło niewiele ponad pół sekundy! Pucharowe punkty zdobyła jeszcze 28. Maria Bukowska-Chyc. Na 31. miejscu uplasował się Michał Nowaczyk, a swojego przejazdu nie ukończyła Olimpia Kwiatkowska.

Dzień później odbyły się pierwsze w sezonie zawody drużynowe, w których Polska wystawiła dwa składy. Para Oskar Kwiatkowski i Marysia Bukowska-Chyc zajęła 18. miejsce, a Michał Nowaczyk i Olimpia Kwiatkowska 20. Obie nie awansowały do finałów.

Później Puchar Świata przeniósł się do Bułgarii, a dokładniej do Pamporowa, które po raz pierwszy gościło zawody najwyższej rangi. W sobotnim slalomie równoległym jako jedyny z naszych do finałów awansował Oskar Kwiatkowski, który w kwalifikacjach był 11. Nasz mistrz świata w 1/8 finału przegrał z Austriakiem Andreasem Prommeggerem o zaledwie 0,08 sekundy i zajął ostatecznie 13. miejsce, co jest jego najlepszym rezultatem w tym sezonie.

W czołowej „30” znaleźli się jeszcze 19. Weronika Dawidek, 27. Maria Bukowska-Chyc i 28. Olimpia Kwiatkowska. Michał Nowaczyk był 38., a Mikołaj Rutkowski 46.

Kwiatkowski blisko drugiego finału

W drugim slalomie równoległym w Pucharze Świata w Pamporowie punkty zdobyła trójka naszych snowboardzistów alpejskich. Najlepsi okazali się Weronika Dawidek, której zabrakło 1,35 sekundy do awansu oraz Oskar Kwiatkowski, który był tylko pół sekundy od finałów. Maria Bukowska Chyc zajęła 23. miejsce, a Michał Nowaczyk 44. Olimpia Kwiatkowska oraz Mikołaj Rutkowski nie ukończyli swoich przejazdów.

To jednak nie koniec emocji w Pamparowie, bo już we wtorek i środę odbędzie się tam Puchar Europy w slalomie równoległym. Na starcie zobaczymy pięcioosobową reprezentację Polski. Z kolei kolejny start w Pucharze Świata odbędzie się już w czwartek 25 stycznia w słoweńskiej Rogli.