skip to Main Content

Maryna Gąsienica-Daniel w czołowej „20” Pucharu Świata w supergigancie

Za nami kolejny weekend sportowych emocji z narciarstwem alpejskim. Maryna Gąsienica-Daniel zaliczyła udany występ w pierwszym supergigancie Pucharu Świata w Altenmark-Zauchense, zjeżdżając na 20. miejsce, co jest jej drugim najlepszym wynikiem w tej konkurencji. Z dobrej strony pokazali się także nasi juniorzy, Stanisław Sarzyński, Wojciech Gałuszka i Magdalena Bańdo, którzy zanotowali najlepsze gigantowe FIS-punkty w karierze. Za to w slalomowych zawodach FIS w Rogli w czołowej „7” zameldowały się Patrycja Florek i Aniela Sawicka.

Maryna Gąsienica-Daniel po 16. miejscu w slalomie gigancie w Kranjskiej Gorze zmieniła narty na supergigantowe i wystartowała w Pucharze Świata w austriackim Altenmark-Zauchense. Jak sama przyznała, lubi tę trasę, co udowodniła także podczas piątkowej (11 stycznia) rywalizacji. Nasza alpejka po bardzo dobrym przejeździe zajęła 20. miejsce, tracąc tylko 1,53 sekundy do zwyciężczyni Cornelie Huetter z Austrii. Dla Polki jest to drugi najlepszy występ w tej konkurencji w Pucharze Świata. Lepiej spisała się tylko w ubiegłym roku w Lenzerheide, gdzie była 16.

Niestety tak dobrze nie było podczas drugiego supergiganta w niedzielę. Zakopianka mimo małej straty (1,53 sekundy) do pierwszej Szwajcarki Lary Gut-Behrami, zajęła 31. miejsce i otarła się o kolejne pucharowe punkty. Po czterech zawodach zajmuje 32. miejsce w klasyfikacji generalnej tej konkurencji (20 punktów). Prowadzi Cornelia Huetter (310 punktów).

Już w kolejny weekend Marynę Gąsienicę-Daniel i Magdalenę Łuczak czeka start w Pucharze Świata w Jasnej na Słowacji. Nasze alpejki będą mogły spodziewać się wielu polskich kibiców, którzy przyjadą je dopingować. Pierwszy przejazd slalomu giganta zaplanowano na godzinę 9:30 w sobotę 20 stycznia. Dzień później o tej samej godzinie rozpocznie się slalom. Trzymamy kciuki za nasze narciarki.

Polscy juniorzy z najlepszymi wynikami w karierze
Stanisław Sarzyński z Kadry Narodowej B zajął w sobotę trzecie miejsce w międzynarodowym Pucharze Włoch Juniorów FIS w Passo San Pellegrino w kategorii U-23 oraz pierwsze w kategorii U-18. Warto zwrócić uwagę, że Polak na pierwszy przejazd slalomu giganta ruszył z odległym 44. numerem. Z dobrej strony pokazał się także Wojciech Gałuszka, który zajął 5. miejsce, a Igor Kaczmarek był 20. Nasi juniorzy zaliczyli najlepsze gigantowe FIS-punkty w karierze, Stanisław – 44.23, a Wojciech – 45.7. Dzień później Sarzyński był 5., Gałuszka 9., a Kaczmarek 22.

Dwa najlepsze gigantowe wyniki zanotowała także Magdalena Bańdo, która była 9. (44.37 FIS-punktów) i 11. (44.15 FIS-punktów) w zawodach FIS w Maria Alm w Austrii. W czwartek Hanna Zięba była 17., a Parycja Florek 36. Drugiego dnia Zięba zjechała najlepszy wynik w sezonie – 13. miejsce i 48.79 FIS-punktów, a Florek była 35.

Florek i Sawicka w czołówce w Rogli
Z dobrej strony w slalomowych zawodach FIS w Słoweńskiej Rogli pokazały się Patrycja Florek i Aniela Sawicka. Obie zajęły miejsca koło siebie, Florek była szósta (43.04 FIS-punkty), a Sawicka siódma (43.11 FIS-punktów). Dla pierwszej z nich był to drugi najlepszy wynik w karierze. Gratulujemy.

Źródło: Tytus Olszewski/Biuro Prasowe PZN

Back To Top