skip to Main Content

Maryna Gąsienica-Daniel z najlepszym wynikiem w sezonie

Jeszcze przed końcem 2023 roku mogliśmy oglądać dwie polskie alpejki w zawodach Pucharu Świata. Maryna Gąsienica-Daniel oraz Magdalena Łuczak z sukcesem wystartowały w slalomie gigancie austriackim Lienz. Zakopianka w czwartek 28 grudnia zajęła 12. miejsce, co jest jej najlepszym wynikiem w tym sezonie. Z kolei młodsza koleżanka z kadry była 20. Łodzianka była także blisko historycznego awansu do „30” Pucharu Świata w slalomie, do której zabrakło jej zaledwie 0,25 sekundy.

Trzeci raz dwie Polki w „30”

W sezonie 2023/2024 już trzy razy oglądaliśmy dwie Polki w drugim przejeździe slalomu giganta Pucharu Świata. Najpierw na otwarcie sezonu w Soelden, później w Killington, a ostatnio w Lienz. Dokładnie w czwartek 28 grudnia nasze alpejki znów dostarczyły sporo emocji polskim kibicom i obie awansowały o kilka pozycji w finałowej odsłonie. Maryna zajęła ostatecznie 12. miejsce, co jest jej najlepszym wynikiem w sezonie, a Magdalena Łuczak była 20. Po raz 92. w karierze zwyciężyła Amerykanka Mikaela Shiffrin. Warto także wspomnieć, że autorem pierwszego ustawienia slalomu giganta był trener Marcin Orłowski.

W klasyfikacji generalnej slalomu giganta Pucharu Świata Maryna Gąsienica-Daniel jest 20. (55 pkt.), a Magdalena Łuczak 28. (29 pkt.). Prowadzi Włoszka Federica Brignone (400 pkt.), która po ostatnich zawodach wyprzedziła obecnie drugą Larę Gut-Behrami (365 pkt.).

Łuczak blisko historycznego awansu w slalomie

Dzień później w slalomie mogliśmy oglądać młodszą z naszych narciarek, która walczyła o pierwsze punkty w slalomie Pucharu Świata. Tym razem do historycznego awansu zabrakło naprawdę niewiele, bo tylko 0,25 sekundy, a Magdalena Łuczak zajęła ostatecznie 36. miejsce. Drugi dzień z rzędu wygrała Mikaela Shiffrin, która o ponad dwie sekundy pokonała drugą Lene Duerr z Niemiec.

Po austriackich zawodach nasze reprezentantki wróciły na krótką przerwę do Polski, a już po nowym roku udadzą się na treningi przed kolejnymi zwodami Pucharu Świata, które tym razem odbędą się w Kranjskiej Gorze w Słowenii. Na stoku Podkoren na 6 stycznia (sobota) zaplanowano slalom gigant, a dzień później slalom. Start pierwszej zawodniczki w oba dni o 9:30. Trzymamy kciuki za nasze dziewczyny.