skip to Main Content

Michał Nowaczyk z pierwszymi punktami Pucharu Świata w sezonie

Nasi snowboardziści alpejscy po raz kolejny w tym sezonie zdobyli punkty Pucharu Świata. Mimo, że w finałowej szesnastce rywalizacji w slalomie gigancie równoległym w szwajcarskim Davos nie zobaczyliśmy biało-czerwonych, to trójka z nich dopisała kolejne punkty. Pierwszy raz tej zimy w czołowej „30” zameldował się Michał Nowaczyk, któremu do awansu do finału zabrakło zaledwie 0,37 sekundy.

Reprezentant klubu AZS Zakopane był w sobotę najlepszym z Polaków, kończąc zawody na 21. miejscu. Niestety nasz mistrz świata, Oskar Kwiatkowski zaliczył upadek w eliminacjach i nie zakwalifikował się do drugiego przejazdu eliminacyjnego. Z dobrej strony pokazały się Olimpia Kwiatkowskia i Maria Bukowska-Chyc, które zdobyły kolejnne punkty Pucharu Świata w tym sezonie. Pierwsza z nich była 24., a druga 26.

Wyniki PŚ w Davos 

23.12.2023, sobota
21. Michał Nowaczyk
24. Olimpia Kwiatkowska
26. Maria Bukowska-Chyc
45. Oskar Kwiatkowski

Kolejne zawody z cyklu zaplanowano już po nowym roku. Nasi snowboadrdziści znów zawitają do Szwajcarii, a dokadniej do Scuol, w sobotę 13 stycznia będą rywalizować w slalomie gigancie równoległym. Przypomnijmy, że właśnie tam przed rokiem Oskar Kwiatkowski odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo w Pucharze Świata. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów.

Ruszyła krajowy puchar w snowboardzie alpejskim 

W piątek 22 grudnia na stoku UFO w Bukowinie Tatrzańskiej odbył się pierwszy w sezonie 2023/2024 Puchar Polski w snowboardzie alpejskim. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych w dwóch slalomach równoległych. O miejscach zdecydowała suma dwóch przejazdów. Mimo, że warunki były bardzo zmienne, to zawody udało się przeprowadzić bez większych problemów. Pełne wyniki oraz galeria zdjęć znajdują się tutaj.

Źródło: Biuro Prasowe PZN

Back To Top