skip to Main Content

Udany tydzień polskich alpejczyków. Podwójne zwycięstwo Magdaleny Łuczak w Nor-Am Cup

Za naszymi narciarzami alpejskimi udany tydzień, bowiem kilkoro z nich odniosło najlepsze wyniki w karierze. Magdalena Łuczak dwukrotnie wygrała Puchar Ameryki Północnej w Tremblant i znacząco poprawiła FIS-punkty. Aniela Sawicka także odniosła podwójne zwycięstwo, z tym że w zawodach CIT w Austrii. Z kolei w Mateusz Szczap, Jan Łodziński i Juliusz Kierkowski osiągneli najlepsze slalomowe wyniki w rywalizacji rangi FIS w Niemczech. Niestety gtym razem nie powiodło się Marynie Gąsienicy-Daniel, która nie ukończyła supergiganta Pucharu Świata w Val d’Isere.

Po amerykańskim cyklu alpejskiego Pucharu Świata Magdalena Łuczak pozostała za oceanem, przygotowując się do startów w Pucharze Ameryki Północnej w kanadyjskim Tremblant. W dobrze obsadzonych zawodach nie miała sobie równych w obu slalomach gigantach.

Podwójne zwycięstwo Łuczak w Tremblant

Pierwszego dnia po bardzo dobrym drugim przejeździe awansowała o jedną pozycję wygrała z przewagą 0,11 sekundy nad Amerykanką Elisabeth Bocock. W czwartek było jeszcze lepiej, bo pokonała drugą Finkę Erikę Pykalainen o blisko dwie sekundy i zanotowała najlepszy wynik w karierze – 15 FIS-punktów, dzięki czemu awansuje w najnowszym notowaniu najlepszych gigancistek świata.

Łodziankę czeka teraz chwila przerwy w Polsce, a po świętach Bożego Narodzenia uda się do austriackiego Lienz, gdzie już 28 i 29 grudnia odbędzie się slalom gigant oraz slalom. W tych pierwszych zwodach wystartuje razem z Maryną Gąsienicą-Daniel, która po 22. miejscu w supergigancie w Sankt Moritz, nieukończyła niestety supergiganta w Val d’Isere. Zakopianka wypadła na ostatnim odcinku trasy, a na przedostatnim pomiarze miała 26. czas, co zwiastowało kolejne pucharowe punkty.

Sawicka dwukrotnie najlepsza w Austrii 

Dobry start zaliczyła także Aniela Sawicka, która poszła w ślady Magdaleny Łuczak i także dwa razy wygrała, z tym że w zawodach rangi CIT w austriackim Leogang. W sobotę zwyciężyła z przewagą aż 2,59 sekundy nad drugą Brytyjką Islą Ward, a dzień później pokonała tę samą zawodniczkę o 1,46 sekundy. W ciągu dwóch dni zjechała także dwa najlepsze slalomowe wyniki w tym sezonie – 40.31 i 43.13 FIS-punktów.

Łodziński, Szczap i Kierkowski z najlepszymi wynikami w karierze 

Reprezentanci Polski z sukcesem startowali w piątek w zawodach FIS w slalomie w niemieckim Berchtesgaden-Bischofswiesen. Jan Łodziński, Mateusz Szczap oraz Juliusz Kierkowski zaliczyli najlepsze slalomowe wyniki w karierze. Ten pierwszy dwa razy był siódmy (36.65 i 38.52 FIS-punkty), Szczap 22. i 23. (51.65 i 52.22 FIS-punkty), a Kierkowski 23. i 25. (54.29 i 56.74 FIS-punkty).

Rozpoczął się kolejny sezon Młodzieżowego Pucharu Polski PolSKI Mistrz

Za nami także pierwszy weekend z Młodzieżowym Pucharem Polski w sezonie 2023/2024. Młodzicy oraz Juniorzy Młodsi rywalizowali 16 i 17 grudnia w dwóch slalomach w Suchem koło Zakopanego. Jako jedyna niepokonana okazała się Natasza Kamińska, która dwa razy wygrała, wyprzedzając Igę Kaczmarek. Inaugurację zdominowali zawodnicy KS SportUp, którzy zdobyli łącznie siedem medali, w tym cztery złote. Szczegółowe wyniki można znaleźć tutaj.

Back To Top