skip to Main Content

Zaczynamy sezon snowboardowy. Najpierw Puchar Europy

Zbliża się moment rozpoczęcia historycznego dla Polski sezonu w snowboardzie alpejskim. Już za tydzień światowa elita snowboardzistów zacznie rywalizację w Pucharze Świata, a w ten weekend nasi snowboardziści z kadry B oraz kadru juniorskiej powalczą w Pucharze Europy w niemieckim Goetschen.

W najbliższy weekend (8-9 grudnia) w Goetschen w Niemczech rozpocznie się sezon Pucharu Europy, gdzie na starcie pojawi się znaczna część polskiej kadry B oraz grupa juniorska. Wystartują: Weronika Dawidek, Sonia Zapała, Olga Kaciczak, Mikołaj Rutkowski, Maciej Mikołajczyk oraz Andrzej Gąsienica-Daniel z kadry B oraz Klaudia Michura, Karolina Półtorak, Natalia Stokłosa, Anatol Kulpiński i Michał Wilk z kadry juniorskiej.

Ubiegły sezon był dla nas historyczny. Mistrzostwo świata zdobył Oskar Kwiatkowski, a Aleksandra Król zakończyła rywalizację w Bakuriani z brązowym medalem. Wspaniałe wyniki naszych zawodników rozpalił apetyty kibiców i doprowadziły także do organizacji pierwszego w Polsce Pucharu Świata.

Już 24 i 25 lutego na Jaworzynie Krynickiej zobaczymy całą światową czołówkę. To nie tylko ogromne wydarzenie sportowe, ale także przełomowy moment dla krajowej dyscypliny. To szansa dla wszystkich miłośników sportów zimowych, aby być świadkiem historycznego kroku naprzód dla polskiego snowboardu.

Czekając na inauguracyjny Puchar Świata we włoskiej Carezzie, który odbędzie się 14 grudnia, spora część naszej kadry powalczy o pierwsze sukcesy w sezonie podczas rywalizacji w Goetschen, gdzie odbędą się dwa slalomy równoległe. Do zawodów finałowych awansuje najlepsza „32” zawodniczek i zawodników z kwalifikacji, których pierwszy przejazd w oba dni rozpocznie się o 10:30. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów.

Program Pucharu Europy w slalomie w Goetschen w snowboardzie alpejskim

08.12.2023, piątek

10:30 I przejazd kwalifikacyjny

11:30 II przejazd kwalifikacyjny

14:00 finały

09.12.2023, sobota

10:30 I przejazd kwalifikacyjny

11:15 II przejazd kwalifikacyjny

13:00 finały

Źródło: Biuro Prasowe PZN

Back To Top