skip to Main Content

Życiowy wynik Magdaleny Łuczak w Pucharze Świata

Za nami kolejny weekend z alpejskim Pucharem Świata i udane starty dla reprezentantek Polski. Magdalena Łuczak oraz Maryna Gąsienica-Daniel ponownie zameldowały się w czołowej „30”. W Killington tym razem lepsza była pierwsza z nich, która zajęła jak dotąd najlepsze w karierze, 17. miejsce. Z kolei zakopianka na półmetku była 11., ale po błędach w drugim przejeździe spadła na 28. lokatę. Z dobrej strony pokazali się także Błażej Budz i Jan Łodziński, którzy zanotowali życiowe wyniki w zawodach w Austrii. 

Dwie Polki znów w „30” PŚ

W miniony weekend znów mogliśmy oglądać w akcji Marynę Gąsienicę-Daniel oraz Magdalenę Łuczak. Kolejny przystanek alpejskiego Pucharu Świata zawitał do amerykańskiego Killington, gdzie panowały fantastyczne warunki do ścigania. Sobotni slalom gigant pań z pewnością przyniósł sporo emocji polskim kibicom. A wszystko za sprawą wyżej wymienionych zawodniczek, które drugi raz z rzędu zdołały awansować do drugiego przejazdu. Wcześniej zrobiły to na otwarcie sezonu w Soelden.

Na półmetku rywalizacji blisko czołówki była zakopianka, która zajmowała wysokie 11. miejsce ze stratą 1,11 sekundy do prowadzącej Alice Robinson. Bardzo dobrze zaprezentowała się także młodsza kadrowiczka, która z 46. numerem zjechała na 20 miejsce (+1,88 sek.).

Finałowa odsłona przyniosła trochę roszad, bo mimo że Łuczak wjechała na metę z szóstym czasem, to ostatecznie awansowała na 17. miejsce, czyli najlepsze w dotychczasowej karierze. Wcześniej najwyżej była 20. w 2021 roku w Courchevel. Niestety ta sztuka nie udała się naszej najlepszej alpejce, która miała problemy już w górnej części trasy. Na linii mety miała wówczas przedostatni czas, a po zakończeniu zawodów została sklasyfikowana na 28. miejscu.

W Killington drugi rok z rzędu wygrała Lara Gut-Behrami, która była także najlepsza w Soelden. Drugą pozycję zajęła Alice Robinson, a trzecia była lokalna gwiazda, Mikaela Shiffrin. W klasyfikacji generalnej slalomu giganta Maryna Gąsienica-Daniel zajmuje 19. miejsce (23 pkt), a Magdalena Łuczak jest 24. (15 pkt).

Magdalena Łuczak blisko awansu w slalomie

Drugiego dnia rywalizacji panie zmierzyły się w slalomie, a wśród nich młodsza z reprezentantek Polski, która startowała z odległym 61. numerem. Mimo zepsutej trasy Łuczak jechała bardzo dobrze, ale niestety do pierwszego awansu do „30” w tej konkurencji zabrakło jej zaledwie 0,42 sekundy. Ostatecznie zajęła 37. miejsce w pierwszym przejeździe i pokazała, że jest coraz bliżej czołówki. W zawodach zwyciężyła Mikaela Shiffrin, która odniosła 90. zwycięstwo w Pucharze Świata.

W czwartek nasze narciarki przemieszczą się niewiele ponad 400 kilometrów dalej do kanadyjskiego Mont-Tremblant, które zadebiutuje w Pucharze Świata. W przyszły weekend (2-3 grudnia) odbędą się tam dwa slalomy giganty. Miejmy nadzieję, że będą szczęśliwe dla Polek, które powalczą o kolejne punkty Pucharu Świata.

Wyniki zawodów PŚ w Killington

25.11.2023, sobota

  1. Magdalena Łuczak (+2,90 sek.)
  2. Maryna Gąsienica-Daniel (+3,93 sek.)

26.11.2023, niedziela

  1. Magdalena Łuczak (+3,08 sek.)

Udane rozpoczęcie sezonu przez kadrowiczów

Sezon startowy rozpoczęli także nasi juniorzy, którzy zaprezentowali się w zawodach rangi NJR w austriackim Pass Thurn. W sobotę 18 listopada Błażej Budz zajął szóste miejsce i zjechał 48.02 FIS-punkty, co jest jego drugim najlepszym wynikiem w karierze. Z kolei dzień później Jan Łodziński osiągnął swój najlepszy wynik (40 FIS-punktów), zajmując dziesiątą pozycję. W tym samym miejscu, ale w zawodach rangi FIS we wtorek 21 listopada startował Bartłomiej Sanetra, który zajął 19. miejsce (52.23 FIS-punkty).

Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejnej starty reprezentantów Polski. Zachęcamy do śledzenia na bieżąco media społecznościowe PZN Od deski do deski i Polski Mistrz.

Źródło: Tytus Olszewski/Biuro Prasowe PZN

Back To Top