skip to Main Content

Za nami I edycja MPP. Młodzież sprawdziła swoje przygotowanie fizyczne do sezonu

Za nami trzecia edycja Międzynarodowego Testu Sprawności Fizycznej zaliczanego do klasyfikacji generalnej Młodzieżowego Pucharu Polski. Na starcie stanęło ponad 230 zawodników i zawodniczek, którzy na obiektach sportowych Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem sprawdzili się w ośmiu kategoriach. W kategorii Młodzik zwyciężyli Zlata Bezrodna i Wojciech Przybyła, a wśród Juniorów Młodszych najlepsi okazali się Zuzanna Kalisz i Franciszek Więcławski.

To już trzeci raz w historii Młodzieżowego Pucharu Polski odbył się Międzynarodowy Test Sprawności Fizycznej, którego wyniki wliczają się do całego cyklu. Areną zmagań ponownie były obiekty Centralnego Ośrodku Sportu w Zakopanem, gdzie stawiła się rekordowa liczba zawodników. W tym roku w teście wzięło udział aż 237 osób.

– To już nasza trzecia edycja testów w ramach Młodzieżowego Pucharu Polski i z roku na rok widać, że młodzież jest coraz silniejsza. Oznacza to, że założenie tego pomysłu działa i jest skuteczne – powiedział koordynator MPP, Bartłomiej Kądziołka.

Dzieci z kategorii Młodzik i Junior Młodszy miały do pokonania osiem stacji, na których starały pokazać się z jak najlepszej strony. O ostatecznym miejscu w zawodach decydowała suma zdobytych punktów we wszystkich kategoriach.

8. Bieg na 1000m dla Mężczyzn i 800m dla Kobiet

Wśród Młodziczek pewnie wygrała Zlata Bezrodna (FROGS SKI&SUN ŚWIERADÓW ZDRÓJ), która zdobyła łącznie 577 punktów. Najlepszym Młodzikiem okazał się Wojciech Przybyła (STOWARZYSZENIE PILCH SKI ACADEMY), który drugiego Szymona Ptaszkiewicza (538 pkt) z KS BESKIDY wyprzedził o 49 punktów.

W starszej kategorii bezkonkurencyjna była Zuzanna Kalisz (KS SKI VEGAS STANEK RACE ACADEMY), która wygrała z przewagą 41 punktów, mimo że jest młodsza w roczniku. Ja się okazało, najbardziej zacięta walka miała miejsce w grupie Junior Młodszy, bo pierwszy Franciszek Więcławski (UKS MitanSKI Zakopane) miał tylko dwa punkty przewagi nad drugim Janem Miłoszem (KS BESKIDY). Warto nadmienić, że obaj są młodsi w roczniku.

Ceremonia wręczenia medali i dyplomów za I edycję Młodzieżowego Pucharu Polski w sezonie 2023/2024 odbędzie się przy okazji ceremonii medalowej za II edycję, która odbędzie się już w grudniu na śniegu.