skip to Main Content

Dwa zwycięstwa zawodników UKS MitanSki w slalomie w Szczawnicy 

We wtorek w ośrodku narciarskim PKL w Szczawnicy narciarze alpejscy rozpoczęli zmagania w VI edycji Młodzieżowego Pucharu Polski, który odbywa się w ramach Programu PolSKI Mistrz. Tego dnia na trasie Planica 1 młodzicy i juniorzy młodsi rywalizowali w slalomie. Najwięcej zwycięstw zapisali na swoim koncie reprezentanci klubu UKS MitanSki Zakopane, którzy zdobyli dwa złote medale. W ramach tych zawodów młodziczki i młodzicy walczyli również w mistrzostwach Polski młodzików, w których triumfowali Iga Kaczmarek i Franek Więcławski.

150 zawodników wystartowało pierwszego dnia zmagań w VI edycji Młodzieżowego Pucharu Polski w Szczawnicy. Trasa Palenica 1 jest wymagająca, ale tego dnia warunki były dobre do ścigania. Zbyt trudne ustawienia przejazdu sprawiły jednak, że wielu zawodników nie ukończyło slalomu w pierwszej rundzie.

Wśród Młodziczek bezkonkurencyjna była Iga Kaczmarek. 13-latka ze Stowarzyszenia Ski Team Kaczma uzyskała najlepszy czas zarówno pierwszego, jak i drugiego przejazdu. – Jestem bardzo szczęśliwa z tego zwycięstwa w slalomie. Warunki były niezłe, a ustawienia przejazdu było jedno z moich ulubionych. Moja jazda była dobra – oceniła Iga Kaczmarek.

Na drugim stopniu podium stanęła Natasza Kamińska z klubu AMS Ryskalski, a trzecia była Hanna Cukier z zakopiańskiego AZS-u. – Bardzo się cieszę z kolejnego w sezonie podium. Pogoda była bardzo fajna, a warunki dobre na trasie. Pierwszy przejazd nie do końca mi wyszedł, ale w drugim pojechałam już bardzo dobrze – przyznała Natasza Kamińska. – Pierwszy przejazd jechało mi się bardzo dobrze, ale miałam kilka problemów na trasie. Drugi był już lepszy – dodała Hanna Cukier.

Dwa najlepsze przejazdy slalomu zanotował również Franek Więcławski, który triumfował w Młodziku. – Szczawnica jest super stokiem i lubię tutaj rywalizować. Warunki nam dopisały, a moje przejazdy były naprawdę dobre, zwłaszcza ten pierwszy. Właśnie tak chciałbym jeździć. Drugi był już nieco gorszy, bo zmęczenie mnie już trochę dopadło, ale też był dobry. Jestem szczęśliwy, że mogłem tutaj wygrać – podkreślił Franek Więcławski.

Drugie miejsce w tej kategorii wiekowej zajął Jan Miłosz z KS Beskidy, a brąz zdobył Tymon Zglinicki z UKS Alfa Wilkowice. – Bardzo przyjemnie się dzisiaj jeździło. Pierwszy mój przejazd był zdecydowanie lepszy od tego drugiego, ale całe zawody oceniam na plus – przyznał Jan Miłosz. – Jestem bardzo zadowolony z zawodów w slalomie, chociaż po pierwszym przejeździe byłem bardzo zły, ale ten drugi przejazd był wręcz idealny. Wskoczyłem z szóstego miejsca na trzecie i jestem szczęśliwy, że mogę stanąć na podium – dodał Tymon Zglinicki.

W Juniorce Młodszej złoty medal zdobyła Weronika Wądrzyk z UKS MitanSki. Srebro wywalczyła Aniela Wójciak z KS Tatra Ski Academy, a brąz zapisała na swoim koncie klubowa koleżanka Wądrzyk – Kinga Bała.

W Juniorze Młodszym dwa miejsca na podium zajęli reprezentanci klubu Team MB Szczyrk. Zwyciężył Karol Zawada, a trzeci był Maksymilian Kawior. Srebro zdobył Jan Dubelski z KN Gondola Krynica.

Laureatki i laureaci wtorkowych zawodów MPP w slalomie

Młodziczka 

 1.  Iga Kaczmarek – Stowarzyszenie Ski Team Kaczma
 2. Natasza Kamińska – AMS Ryskalski
 3. Hanna Cukier – AZS Zakopane
 4. Agata Judkowiak – KN Gondola Krynica
 5. Helena Leśniak – KN Gondola Krynica
 6. Izabela Kasperkiewicz – KKN Siepraw Ski

Młodzik

 1. Franek Więcławski – UKS MitanSki
 2. Jan Miłosz – KS Beskidy
 3. Tymon Zglinicki – UKS Alfa Wilkowice
 4. Dominik Kulej – KS Skivegas Stanek
 5. Tomasz Rojek – KS SportUp
 6. Paweł Król – Klub Sportowy Mikołajek

Juniorka Młodsza

 1. Weronika Wądrzyk – UKS MitanSki
 2. Aniela Wójciak – KS Tatra Ski Academy
 3. Kinga Bała – UKS MitanSki
 4. Klaudia Muniak – KS SportUp
 5. Katarzyna Koźbiał – Klub Sportowy Live
 6. Zofia Sarzyńska – KS SportUp

Junior Młodszy

 1. Karol Zawada – Team MB Szczyrk
 2. Jan Dubelski – KN Gondola Krynica
 3. Maksymilian Kawiorski – Team MB Szczyrk
 4. Jakub Zalewski – Piramidion Ski Club
 5. Filip Nowosad – Krakowskie Stowarzyszenie Narciarskie
 6. Andrzej Stasik – Rusiński Ski-Max

Medalistki i medaliści mistrzostw Polski młodzików w slalomie

Młodziczka 

 1. Iga Kaczmarek – Stowarzyszenie Ski Team Kaczma
 2. Natasza Kamińska – AMS Ryskalski
 3. Hanna Cukier – AZS Zakopane

Młodzik

 1. Franek Więcławski – UKS MitanSki
 2. Jan Miłosz – KS Beskidy
 3. Tymon Zglinicki – UKS Alfa Wilkowice

W środę na trasie Palenica 1 młodzi alpejczycy będą rywalizowali w slalomie gigancie. Start zawodów w ośrodku narciarskim PKL w Szczawnicy zaplanowano na godz. 09:15.

Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo, która dostępna będzie na mediach społecznościowych oraz stronie Programu PolSKI Mistrz

Back To Top