skip to Main Content

Nawalaniec i Zawada najlepsi w gigancie na zakończenie mistrzostw Polski Juniorów Młodszych

Ostatnią konkurencją Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Juniorów Młodszych w Krynicy-Zdrój był slalom gigant. Tytuły mistrzów Polski U16 trafiły do Zofii Nawalaniec (KS Frajda Zakopane) i Karola Zawady (Team MB Szczyrk). Warto wspomnieć, że czwarty medale tegorocznych MP zdobyli Weronika Wądrzyk (UKS MitanSKI) i Kazimierz Ziółkowski (UKN Laworta Ustrzyki Dolne). Najlepszym klubem okazał się Team MB Szczyrk.

Gigant na zakończenia OOM

Tegoroczna Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w  narciarstwie alpejskim została zorganizowana w stacji narciarskiej grupy PKL Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka, gdzie od 28 lutego do 2 marca odbyły się zmagania o medale mistrzostw Polski U16. Wszystko zaczęło się od slalomu, przez supergigant i kombinację alpejską do slalomu giganta, który zakończył mistrzostwa.

Nawalaniec z pierwszym medalem i to złotym

W pierwszym przejeździe najszybsza była Zofia Nawalaniec, która jako jedyna złamała barierę 50 sekund. Jak się później okazało zgromadzona przewaga wystarczyła, aby zawodniczka KS Frajda Zakopane zdobyła tytuł mistrzowski i tym samym pierwszy medal na OOM. Jednakże w czołówce było bardzo ciasno, bo druga Alicja Zaczyk (Sudetia Ski Team) straciła do triumfatorki jedynie 0,04 sekundy. Z kolei trzeciej Weronice Wądrzyk zabrakło 0,19 sekundy. Dla reprezentantki UKS MitanSKI był to czwarty medal na tegorocznej imprezie. Wcześniej zwyciężyła w slalomie i kombinacji alpejski oraz zdobyła brąz w supergigancie.

Zawada w końcu najlepszy. Ziółkowski tym razem drugi

Wydawało się, że w Krynicy nie będzie mocnych na Kazimierza Ziółkowskiego (UKN Laworta Ustrzyki Dolne), który do czasu czwartkowych zawodów zgarnął wszystkie – trzy złote medale. Tym razem znalazł jednak pogromcę w slalomie gigancie. A był nim Karol Zawada, który miał już na koncie dwa krążki. Zawodnik Team MB Szczyrk okazał się lepszy od Ziółkowskiego o 90 setnych sekundy. Co ciekawe obaj w pierwszym przejeździe mieli dokładnie ten sam czas! Na trzecim miejscu znalazł się klubowy kolega Zawady, Maksymilian Kawiorski, który do triumfatora stracił już jednak 2,45 sekundy.

W klasyfikacji klubowej zwyciężył Team MB Szczyrk przed UKS MitanSKI oraz KS SportUp.

Czas na VI edycje MPP i MP Młodzików

Po walce Juniorów Młodszych w OOM przyszła pora na Młodzików. Ci staną do walki o medale podczas najbliższej, szóstej edycji Młodzieżowego Pucharu Polski w Szczawnicy. To właśnie tam zostanie równocześnie przeprowadzona klasyfikacja mistrzostw Polski U14. Zawody odbędą się 7 i 8 marca w ośrodku PKL Palenica, Gdzie zostanie rozegrany slalom i slalom gigant.

Autor: Tytus Olszewski