skip to Main Content

Ostatnie zawody przed finałem Młodzieżowego Pucharu Polski

W dniach 19 i 20 lutego w Szczyrku odbyły się piąte w tym sezonie zawody Młodzieżowego Pucharu Polski, w których 140 narciarek i narciarzy zmierzyło się na trasie supergiganta, a blisko 180 dwukrotnie wzięło udział w rywalizacji w slalomie gigancie. Już 19 i 20 marca zawodniczki i zawodnicy spotkają się ponownie, by powalczyć w finale tego wyjątkowego cyklu narciarskich zmagań. 

W rywalizacji Młodziczek po raz kolejny z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Weronika Wądrzyk, trenująca z klubem UKS MitanSKI Zakopane. Młoda zawodniczka zdobyła w Szczyrku wszystkie trzy złote medale w swojej kategorii – jeden w supergigancie i dwa w gigancie, utrzymując się tym samym na prowadzeniu w indywidualnej klasyfikacji generalnej Młodzieżowego Pucharu Polski. Dwukrotnie na podium stanęły także Maja Rybińska z KN Gondola Krynica, która zdobyła srebrny medal w supergigancie oraz brązowy w slalomie gigancie, oraz Zofia Sarzyńska z KS SportUP, która zajęła trzecie miejsce w supergigancie, a w gigancie była druga. Pozostałe medale trafiły do Kingi Jastrzębskiej z KN Gondola Krynica za drugi najlepszy czas w pierwszym slalomie gigancie, a także do Zuzanny Dikow-Iwanow z Teamu MB Szczyrk, która zajęła trzecie miejsce w ostatnim wyścigu na trasie giganta. 

Weronika Wądrzyk, fot. Ariel Wojciechowski/ PolSKI Mistrz

Pomimo tylko jednego zwycięstwa i jednego brązowego medalu w gigancie w zawodach na Skrzycznem Maciej Staniek z KS BiegunSport nadal prowadzi z niemałą przewagą w klasyfikacji generalnej Młodzików. Pozostałe dwa złote medale powędrowały do Jana Dubelskiego z KN Gondola Krynica, a jego klubowy kolega Maksymilian Sowa dwukrotnie sięgnął po srebro za swoje starty w gigancie i supergigancie. Na podium po wyścigu na trasie supergiganta stanął również Jan Miłosz z Warszawskiego Klubu Narciarskiego. Z kolei w drugiej części zmagań w slalomie gigancie drugie miejsce zajął Leon Świgut z KS Narciarnia Nowy Sącz, a trzeci najlepszy czas wywalczył Hubert Szczęsny z KS Beskidy. 

W pierwszych zawodach zająłem trzecie miejsce, teraz wygrałem, więc jestem bardzo zadowolony, bo na pewno ten drugi przejazd był dużo lepszy. Było mniej błędów i o to tutaj chodziło. To już jest tak naprawdę końcówka sezonu, został jeszcze tylko finał, więc mam nadzieję, że tam będzie równie dobrze jak tutaj.

– mówił Maciej Staniek po swoim zwycięstwie w gigancie. 

Nikola Komorowska, fot. Ariel Wojciechowski/ PolSKI Mistrz

Ze Szczyrku zadowolona wyjechała także Nikola Komorowska z AZS Zakopane, która zwyciężyła w obydwu wyścigach na trasie slalomu giganta i z ogromną przewagą, wynoszącą niemal 400 punktów, prowadzi w indywidualnej klasyfikacji generalnej Juniorek Młodszych. Dobrą formę zaprezentowała także Kinga Bała z klubu Rusiński Ski-Max, sięgając po dwa srebrne medale w gigancie oraz brąz w supergigancie. Trzecie miejsce w pierwszej części zawodów na trasie slalomu giganta zajęła Maria Majcher z UKS MitanSKI Zakopane, a w drugiej – Anna Buńda z KS Firn. W supergigancie zwyciężyła natomiast Wiktoria Badełek z Tatra SkiAcademy, a na drugim stopniu podium stanęła Anna Buńda. 

Rywalizacja Juniorów Młodszych zakończyła się z kolei trzema zwycięstwami Kamila Koralewskiego z KS SKIVEGAS Stanek. Stanisław Sarzyński, który od początku sezonu prowadzi w klasyfikacji generalnej, wywalczył dwa srebrne medale – w supergigancie oraz drugim slalomie gigancie. Trzecie miejsce w supergigancie zajął Jan Walczak z KS BiegunSport. Dwa razy na podium stanął także Antoni Cukier z KS Frajda Zakopane, który zajął odpowiednio drugie i trzecie miejsce w dwóch wyścigach na tarsie giganta. Po brązowy medal za pierwszy rozegrany slalom gigant sięgnął natomiast Kazimierz Ziółkowski z Warszawskiego Klubu Narciarskiego. 

Cieszę się, bo udało mi się wygrać obydwa giganty. Jestem z siebie bardzo zadowolony, szczególnie, że są to kolejne dwa zwycięstwa po wczorajszym supergigancie. Trasa była super przygotowana, warunki były perfekcyjne i dzisiaj znowu mogliśmy się naprawdę fajnie pościgać, walka była bardzo wyrównana. 

komentował Kamil Koralewski po zakończeniu zawodów w Szczyrku.

Kamil Koralewski, fot. Ariel Wojciechowski/ PolSKI Mistrz

Zawodniczki i zawodników z kategorii Młodzika i Juniora Młodszego czeka jeszcze tylko jeden przystanek Młodzieżowego Pucharu Polski, który rozegrany zostanie w dniach 19-20 marca 2022. Pełny kalendarz zawodów rozgrywanych na polskich stokach znaleźć można na stronie: www.polskimistrz.pl. Wydarzenia śledzić można również za pośrednictwem profili PolSKI Mistrz na: Facebooku, Instagramie i YouTubie.

Tu trenuje PolSKI Mistrz, możesz i TY!

Zarezerwuj trening na trasie: PKL PalenicaPKL Mosorny GrońPKL Jaworzyna KrynickaPKL Góra ŻarPKL Kasprowy WierchPKL Gubałówka.

Back To Top