skip to Main Content

Rywalizacja Młodzików i Juniorów Młodszych w ośrodku PKL Palenica w Szczawnicy

Po jednym dniu przerwy po zawodach w Ustrzykach Dolnych, Młodziczki i Młodzicy oraz Juniorki i Juniorzy Młodsi mieli kolejną okazję powalczyć w zawodach Młodzieżowego Pucharu Polski. Tym razem zmagania miały miejsce na słynnej trasie Palenica 1 w Szczawnicy. Na starcie stanęło 150 zawodniczek i zawodników, którzy dwukrotnie zmierzyli się w slalomie. 

Rywalizacja Młodziczek zakończyła się dwoma debiutami w tym sezonie na najwyższym stopniu podium. Pierwszego dnia zawodów zwyciężyła Katarzyna Koźbiał z Klubu Sportowego LIVE. Drugi najlepszy wynik uzyskała natomiast Zofia Nawalaniec z KS Frajda Zakopane, a trzecie miejsce zajęła Gabriela Gaczorek z AMS Ryskalski. Drugiego dnia zmagań swój pierwszy złoty medal w Młodzieżowym Pucharze Polski w sezonie 2021/2022 wywalczyła Zuzanna Dikow-Iwanow z Teamu MB Szczyrk. Obok niej na podium stanęła Maja Rybińska z KN Gondola Krynica, która ostatnio dwukrotnie zwyciężyła w supergigancie rozegranym w ramach cyklu w Ustrzykach Dolnych oraz Marianna Dziewońska z KS Skivegas Stanek. 

Pierwszy raz w tym sezonie udało mi się wygrać. Trasa była bardzo dobrze przygotowana, slalom długi i męczący, ale jestem zadowolona ze swojego drugiego przejazdu – mówiła Katarzyna Koźbiał po swojej wygranej w slalomie. 

Katarzyna Koźbiał, fot. Marcin Kin/ PolSKI Mistrz

Zmagania Młodzików nie przyniosły dużych zaskoczeń. Obydwa złote medale powędrowały do Macieja Stańka z KS BiegunSport. Zawodnik osiągał bardzo dobre wyniki także podczas poprzednich przystanków Młodzieżowego Pucharu Polski i obecnie prowadzi w indywidualnej klasyfikacji generalnej. Pierwszego dnia zawodów drugie miejsce zajął Leon Świgut z KS Narciarnia Nowy Sącz, a brązowy medal wywalczył Maksymilian Sowa z KN Gondola Krynica. W drugim rozegranym slalomie obok Stańka na podium stanęli Filip Nowosad z Krakowskiego Stowarzyszenia Narciarskiego oraz Maksymilian Kawiorski z Team MB Szczyrk. 

Jestem zadowolony ze swoich przejazdów, szczególnie że trasa była bardzo trudna i wymagająca. Zdecydowanie był to udany weekend i liczymy na więcej – komentował Staniek po zawodach w Szczawnicy. 

Zarówno wśród Juniorek, jak i Juniorów Młodszych, rywalizację zdominowali zawodnicy, którzy już od dłuższego czasu prowadzą w klasyfikacji generalnej Młodzieżowego Pucharu Polski. Mowa oczywiście o Nikoli Komorowskiej z AZS Zakopane oraz Stanisławie Sarzyńskim z KS SportUp, którzy w Szczawnicy zdobyli po dwa złote medale. W zmaganiach dziewcząt pierwszego dnia zawodów drugie miejsce zajęła Julia Stachoń z UKS MitanSKI Zakopane, a trzecie Aniela Wójciak z Tatra SkiAcademy. Drugiego dnia rywalizacji na trasie slalomu na podium obok Komorowskiej stanęły natomiast Kinga Bała z klubu Rusiński Ski-Max oraz, z trzecim najlepszym czasem, Pola Kądziołka z UKN Laworta Ustrzyki Dolne. 

Stanisław Sarzyński, fot. Marcin Kin/ PolSKI Mistrz

Drugi dzień w Szczawnicy, drugie zwycięstwo. Jestem bardzo zadowolony, bo dzisiaj dwa przejazdy były w miarę dobre. Warunki były trudne, szczególnie w drugim przejeździe, ustawienia też, więc cieszę się, że wygrałem – mówił zadowolony Sarzyński po drugiej wygranej w slalomie.

Wśród Juniorów Młodszych dobrą formę zaprezentował również Kamil Koralewski z KS Skivegas Stanek, który dwukrotnie zajął drugie miejsce. Brązowe medale wywalczyli Kazimierz Ziółkowski z Warszawskiego Klubu Narciarskiego oraz Antoni Cukier z KS Frajda Zakopane. 

Przed nami jeszcze dwa przystanki cyklu Młodzieżowego Pucharu Polski, z których najbliższy odbędzie się w dniach 19-21 lutego w Szczyrku. Kalendarz zawodów rozgrywanych na polskich stokach znaleźć można na stronie: www.polskimistrz.pl. Wydarzenia śledzić można również za pośrednictwem profili PolSKI Mistrz na: Facebooku, Instagramie i YouTubie.

GALERIA Z ZAWODÓW

PEŁNE WYNIKI

 

Tu trenuje PolSKI Mistrz, możesz i TY!

Zarezerwuj trening na trasie: PKL PalenicaPKL Mosorny GrońPKL Jaworzyna KrynickaPKL Góra ŻarPKL Kasprowy WierchPKL Gubałówka.

Back To Top