skip to Main Content

Podsumowanie zawodów Młodzieżowego Pucharu Polski w Krynicy

W dniach 18-19 stycznia w ośrodku PKL na Jaworzynie Krynickiej odbył się kolejny przystanek Młodzieżowego Pucharu Polski. Aż 160 zawodniczek i zawodników rywalizowało na trasie slalomu giganta.

Weronika Wądrzyk z klubu UKS MitanSKI Zakopane potwierdziła w Krynicy, że jest w doskonałej formie, triumfując dwukrotnie w slalomie gigancie. Z dwoma najlepszymi wynikami w slalomie w zawodach rozegranych w ramach Młodzieżowego Pucharu Polski jeszcze w grudniu, młoda zawodniczka pewnie prowadzi w klasyfikacji generalnej cyklu w kategorii Młodziczek. Obok niej na podium przez obydwa dni zmagań stawała Maja Rybińska z KN Gondola Krynica, zajmując odpowiednio drugie i trzecie miejsce. We wtorek brąz powędrował do jej klubowej koleżanki Agaty Judkowiak. W środę musiała uznać wyższość Magdaleny Bieli z Tatra SkiAcademy.

Weronika Wądrzyk, fot. Paweł Starzyk/ PolSKI Mistrz

Zmagania Młodzików zdominowali Maciek Staniek z KS BiegunSport i Filip Nowosad z Krakowskiego Stowarzyszenia Narciarskiego. Nowosad triumfował pierwszego dnia zmagań, podczas gdy Staniek uplasował się na drugiej pozycji, a w środę ich role się odwróciły. W pierwszym starciu z gigantem brązowy medal wywalczył Antoni Piazza z Teamu MB Szczyrk, a drugiego Jan Dubelski z KN Gondola Krynica. 

W kategorii Juniorek Młodszych walka o medale rozegrała się przede wszystkim między zawodniczkami, które oglądaliśmy na podium już w czasie grudniowych zawodów. Złoto dwukrotnie powędrowało do Nikoli Komorowskiej z AZS Zakopane. Drugie miejsce we wtorek zajęła Wiktoria Badełek z Tatra SkiAcademy, a trzecie Maria Majcher z UKS MitanSKI Zakopane, dla której jest to pierwsze podium w tym sezonie. W środę po srebro sięgnęła Kinga Bała z klubu Rusin Ski-Max, brąz powędrował z kolei do Badełek. 

Maciej Staniek, fot. Paweł Starzyk/ PolSKI Mistrz

 

Wśród Juniorów Młodszych bezkonkurencyjny ponownie okazał się Stanisław Sarzyński z KS SportUp, który od początku sezonu zdobył już cztery złote medale Młodzieżowego Pucharu Polski. We wtorek drugie miejsce zajął Jakub Kolegowicz, również trenujący z KS SportUp, a drugiego dnia zawodów – Antoni Cukier z KS Frajda Zakopane. Obydwa brązowe medale powędrowały do Karola Zawady z Teamu MB.

Dzisiaj udało mi się wygrać gigant na Jaworzynie w Młodzieżowym Pucharze Polski. Szczególnie zadowolony jestem z tego, że na podium stanęło dwóch reprezentantów klubu SportUp. Drugi przejazd poszedł mi trochę gorzej, ale wystarczająco, żeby wygrać. Mieliśmy długą przerwę od pierwszch startów w sezonie, ale przepracowałem ją dobrze i utrzymałem tę formę, która była na początku.

mówił Sarzyński po pierwszym dniu zmagań. 

Przed nami jeszcze cztery przystanki Młodzieżowego Pucharu Polski w tym sezonie. Kolejne zawody Młodzików i Juniorów Młodszych odbędą się już w dniach 2-3.02 w Ustrzykach Dolnych. Cały kalendarz zawodów rozgrywanych na polskich stokach dostępny jest na stronie programu PolSKI Mistrz. Wydarzenia śledzić można także za pośrednictwem profili na Facebooku i Instagramie.

GALERIA Z ZAWODÓW

PEŁNE WYNIKI

 

Tu trenuje PolSKI Mistrz, możesz i TY!

Zarezerwuj trening na trasie: PKL PalenicaPKL Mosorny GrońPKL Jaworzyna KrynickaPKL Góra ŻarPKL Kasprowy WierchPKL Gubałówka.

PolSKI Mistrz to program rozwoju polskiego narciarstwa alpejskiego i snowboardu realizowany przez PZN dzięki wsparciu finansowemu Polskiego Funduszu Rozwoju, Polskich Kolei Linowych, Kolei Gondolowej Jaworzyna Krynicka i Grupy LOTOS. Celem działań prowadzonych w ramach programu PolSKI Mistrz jest kształcenie nowego pokolenia zawodników i zawodniczek poprzez rozwój rywalizacji sportowej w kraju oraz zapewnienie profesjonalnie przygotowanej bazy treningowej w Polsce.

Polskie Koleje Linowe są inicjatorem programu PolSKI Mistrz, zapewniając wsparcie finansowe programu i PZN oraz udostępniając bazę treningową na trasach narciarskich w ośrodkach Grupy PKL. Polskie Koleje Linowe to firma z ponad 85-letnią tradycją, całoroczny operator turystyczny prowadzący ośrodki w kluczowych lokalizacjach w Polsce w Tatrach, Beskidach i Pieninach: w Zakopanem na Kasprowym Wierchu, Gubałówce i Butorowym Wierchu, w Krynicy Zdrój na Jaworzynie Krynickiej i Górze Parkowej, w Zawoi na Mosornym Groniu, w Szczawnicy na Palenicy oraz na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim. Już wkrótce także w Solinie.

PKL oferuje kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną. PKL jest jednym z największych pracodawców w regionie zatrudniającym ponad 300 osób.

Polski Fundusz Rozwoju (PFR) to grupa finansowa oferująca instrumenty służące rozwojowi przedsiębiorstw, samorządów oraz osób prywatnych, inwestująca w zrównoważony rozwój społeczny i gospodarczy kraju. Priorytetami PFR są: inwestycje infrastrukturalne, innowacje, rozwój przedsiębiorczości, eksport i ekspansja zagraniczna polskich przedsiębiorstw, wsparcie samorządów oraz realizacja programu Pracowniczych Planów KapitałowychPolski Fundusz Rozwoju realizuje Tarczę Finansową PFR – program, w ramach którego od kwietnia 2020 r. przekazaliśmy w ramach pomocy w walce ze skutkami pandemii 68 mld zł dla 370 tys. firm.

Back To Top