skip to Main Content

Mistrzostwa Polski – Dzień 2 – slalom

49 narciarzy i 22 narciarki z Chorwacji, Czech, Finlandii, Hiszpanii, Holandii, Polski i Słowacji zmierzyło się w slalomie rozgrywanym w ramach Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Szczawnicy.

Tym razem jako pierwsi na starcie stanęli panowie. Rywalizacja zakończyła się zwycięstwem Pawła Pyjasa, który wywalczył tym samym drugi tytuł Mistrza Polski w ciągu dwóch dni. Zaraz za nim uplasowali się Michał Michalik oraz Bartłomiej Sanetra. Po pierwszym przejeździe prowadził Piotr Habdas, jednak nie ukończył on swojego drugiego przejazdu. 

Znowu złoto, cieszę się niezmiernie, zwłaszcza, że trwają kwalifikacje do Pekinu. Jeśli chodzi o warunki, to były rewelacyjne – było bardzo twardo, trzymający śnieg – ciężko o lepsze.

mówił Paweł Pyjas chwilę po swoim zwycięskim przejeździe.

Paweł Pyjas, fot. Marcin Kin/ PolSKI Mistrz

W rywalizacji kobiet najlepszy czas wśród wszystkich zawodniczek w obydwu przejazdach osiągnęła Słowaczka Petra Hromcova. Drugi najlepszy wynik należał do Zuzanny Czapskiej, która tym samym zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w slalomie. Trzecią lokatę zajęła Aniela Sawicka, a brązowy medal Mistrzostw Polski trafił do piątej tego dnia Mai Chyli.

Start w tym roku był nieco niżej, więc slalomy były wymagające, ale nie zupełnie wyniszczające, z czego można się cieszyć. Warunki były naprawdę świetne, trasa była taka akurat – czysty, fajny slalom na pracę, który rzeczywiście trzeba było przejechać technicznie i po prostu dać z siebie wszystko. W drugim przejeździe mi się to udało i tak stałam się Mistrzynią Polski.

– komentowała zadowolona Czapska.

W ostatnim dniu Mistrzostw Polski zawodnicy zmierzą się na trasie slalomu równoległego. Wydarzenia śledzić można za pośrednictwem profili PolSKI Mistrz na Facebooku i Instagramie.

Tu trenuje PolSKI Mistrz, możesz i TY!

Zarezerwuj trening na trasie: PKL Palenica, PKL Mosorny Groń, PKL Jaworzyna Krynicka, PKL Góra Żar, PKL Kasprowy Wierch, PKL Gubałówka.

Back To Top