skip to Main Content

FIS, PKL Palenica: Białobrzycki z pierwszym zwycięstwem w zawodach FIS, podwójne złoto Jakubcovej

Blisko 70 zawodników i zawodniczek z Czech, Polski, Słowacji i Włoch wzięło udział w ostatnich zawodach FIS organizowanych w tym sezonie w ramach programu PolSKI Mistrz. W czwartek (25 marca) zmierzyli się w slalomie, a dzień później w slalomie gigancie. Areną międzynarodowej rywalizacji po raz piąty w tym sezonie była homologowana trasa FIS w ośrodku narciarskim PKL Palenica w Szczawnicy.

W obu przejazdach slalomu najszybszy był Przemysław Białobrzycki, dla którego była to pierwsza wygrana w zawodach FIS w karierze.

Trasa była dość trudna, w połowie ostatniej ścianki dopadł mnie kryzys, dlatego tym bardziej cieszę się, że dojechałem i zająłem pierwsze miejsce

– komentował na mecie. Na drugim miejscu zarówno w slalomie, jak i rozegranym dzień później gigancie uplasował się Czech – Marek Muller. Brąz trafił do Bartłomieja Sanetry. W slalomie gigancie w obu przejazdach najszybszy był Mistrz Polski w slalomie – Michał Michalik. Muller ponownie zajął drugie miejsce. Wszystkich zaskoczył Adam Lasok ze Słowacji, który w drugim przejeździe awansował z szóstego miejsca, na trzecie.

Jechało mi się dobrze, mimo wysokiej temperatury trasa była dobrze przygotowana. Duże brawa dla organizatorów

– chwaliła Słowaczka Zuzana Jakubcova ze Słowacji, która zabrała do domu dwa złote medale za slalom i slalom gigant. Linda Trejbalova z Czech sięgnęła po srebro w slalomie, trzeci była najszybsza z Polek – Joanna Książek. Drugiego dnia zawodów na podium obok Jakubcovej stanęły Czeszki Barbora Peroutkova i Sara Jedlickova.

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW

Back To Top