skip to Main Content

Ogólnodostępne treningi dla alpejczyków. Pionierska inicjatywa PZN i TZN

Wielka nowość dla polskiego narciarstwa alpejskiego! Od sezonu 2023/2024 Polski Związek Narciarski oraz Tatrzański Związek Narciarski będą finansować profesjonalne treningi narciarskie pod okiem doświadczonego trenera, Jakuba Malczewskiego. Zajęcia na śniegu będą odbywać się w ośrodku narciarskim Jurgów Ski na nowej trasie z homologacją PZN. Ta wyjątkowa inicjatywa ma na celu wsparcie młodych zawodników w kontynuowaniu kariery po zakończeniu startów w Młodzieżowym Pucharze Polski.

Darmowe treningi będą prowadzone codziennie w godzinach wieczornych przez doświadczonego trenera Jakuba Malczewskiego, który reprezentował Polskę na igrzyskach olimpijskich i był wieloletnim szkoleniowcem w Bawarskim Związku Narciarskim. Celem projektu jest nie tylko rozwijanie umiejętności technicznych zawodników, ale także przedłużanie ich kariery. W wieku seniorskim, gdy wiele osób rezygnuje z uprawiania narciarstwa z powodu ograniczeń finansowych, inicjatywa ta ma szansę zmienić tę tendencję. Jedynym kosztem, który należy ponieść, to zakup karnetu na wyciągi.

Treningi doszkalające są skierowane dla zawodników z licencjami PZN, przede wszystkim startujących w zawodach FIS w Polsce, Czechach czy na Słowacji. Umożliwi to rozwój młodych talentów, które nie zawsze mogą pozwolić sobie na trening za granicą. Dzięki tym przygotowaniom, zawodnicy nadal będą mogli zdobywać punkty dla swoich klubów.

Treningi będą organizowane na nowej trasie narciarskiej, która została przygotowana z myślą o zawodnikach alpejskich. Stacja narciarska Jurgów Ski dedykuje tę trasę wyłącznie dla potrzeb treningów, co jest unikalnym podejściem na polskim rynku. Posiada ona homologację PZN na slalom specjalny i będzie ogrodzona, oświetlona oraz specjalnie zalodzona, aby spełniały najwyższe europejskie standardy. Trasa będzie także ogólnodostępna dla klubów, które będą miały możliwość rezerwacji godzin treningowych poprzez specjalny kalendarz.

Szczegóły dotyczące zapisów na treningi oraz rezerwacji trasy pojawią się niebawem na stronie www.jurgowski.pl. Powstała także dedykowana grupa na WhatsAppie (link: https://chat.whatsapp.com/Jke81tPmzoSFZ6NrPp8jh5), gdzie będą przekazywane informacje o treningach, ich terminach i ewentualnych zmianach, dzięki czemu uczestnicy będą na bieżąco z organizacją zajęć. Więcej informacji można uzyskać u trenera Jakuba Malczewskiego pod numerem 601 418 484.

To kolejna historyczna inicjatywa, która otwiera nowe perspektywy rozwoju dla młodych talentów. Od pięciu sezonów funkcjonuje program PolSKI Mistrz, którego celem jest rozwój narciarstwa alpejskiego i snowboardu zjazdowego w Polsce oraz promocja sportu wśród dzieci i młodzieży. Program jest realizowany przez Polski Związek Narciarski dzięki wsparciu finansowemu Polskiego Funduszu Rozwoju, Polskich Kolei Linowych i Kolei Gondolowej Jaworzyna Krynicka.

Celem działań prowadzonych w ramach programu PolSKI Mistrz jest kształcenie nowego pokolenia zawodników i zawodniczek poprzez rozwój rywalizacji sportowej w kraju oraz zapewnienie profesjonalnie przygotowanej bazy treningowej w Polsce. Trzymamy kciuki za sukces kolejnego projektu i rozwój polskiego narciarstwa!

Źródło: Biuro Prasowe PZN

Back To Top