skip to Main Content

PolSKI Mistrz na Kasprowym Wierchu. Spotkanie alpejczyków i snowboardzistów z kibicami

25 kwietnia 2023 roku w ośrodku narciarskim PKL Kasprowy Wierch odbyło się wyjątkowe wydarzenie, bo było to pierwsze takie spotkanie , narciarzy alpejskich i snowboardzistów z kibicami, przedstawicielami mediów i pracownikami PKL. Restauracji Poziom 1959 na Kasprowym Wierchu miłośnicy sportów zimowych mogli porozmawiać ze swoimi idolami, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie i zebrać autografy.

We wtorek w ośrodku PKL można było spotkać najlepszych polskich alpejczyków i snowboardzistów na czele z mistrzem świata seniorów Oskarem Kwiatkowskim, który podczas wydarzenia wspólnie z kibicami świętował swoje 27. urodziny, brązową medalistką mistrzostw świata seniorów – Aleksandrą Król, a także Marynę Gąsienicę-Daniel – czołową zawodniczkę alpejskiego Pucharu Świata w slalomie gigancie. W spotkaniu udział wzięli również snowboardziści: Olimpia Kwiatkowska, Maria Chyc, Michał Nowaczyk i Mikołaj Rutkowski oraz alpejczycy: Magdalena Łuczak, Magdalena Bańdo i Piotr Habdas. Obecni byli również trenerzy: Marcin Orłowski, Oskar Bom i Janusz Starzyk.

– Gratulujemy wszystkim zawodnikom świetnych wyników i emocji, jakich nam dostarczyliście. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i cieszymy się, że PKL i PFR, jako inicjatorzy programu PolSKI Mistrz możemy już czwarty sezon dokładać małą cegiełkę do wspierając was na trasie do mistrzostwa! – mówił Patryk Białokozowicz z zarządu PKL podczas spotkania na Kasprowym Wierchu.

Wydarzenie na Kasprowym Wierchu odbyło się w ramach Programu PolSKI Mistrz, dzięki któremu Polski Fundusz Rozwoju i Polskie Koleje Linowe od czterech sezonów wspierają rozwój narciarstwa alpejskiego i snowboardu alpejskiego w Polsce.

– To był naprawdę bardzo fajny dzień. Przyjemnie było spotkać się z kibicami, w szczególności tymi najmłodszymi, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z narciarstwem alpejskim i zobaczyć, jak wiele pasji i radości jest w ich oczach – przyznała Maryna Gąsienica-Daniel. – Dla nas takie spotkania są również ogromną dawką motywacji. Dziękuję wszytskim kibicom, którzy wspierają nas przez cały sezon – dodała.

Spotkanie miało zakończyć się wspólnym treningiem sportowców z kibicami. Niestety trudne warunki pogodowe, opady śniegu oraz mgła, uniemożliwiły przeprowadzenie tej części wydarzenia.

PKL i PZN planują organizację podobnego wydarzenia i treningu w przyszłym sezonie zimowym. Bądźcie czujni i do zobaczenia!

Back To Top