skip to Main Content

Frackowiak i Łodziński triumfują w slalomie na Palenicy

Ośrodek narciarski PKL Palenica w Szczawnicy po raz drugi tej zimy był areną zmagań w zawodach rozgrywanych w ramach Programu PolSKI Mistrz. W czwartek, 16 lutego na trasie Palenica 1 odbyły się zawody FIS w slalomie, w których triumfowali Słowaczka Karolina Frackowiak i reprezentant Polski Jan Łodziński.

Na wymagającej i znakomicie przygotowanej trasie narciarze alpejscy rywalizowali w slalomie. W czwartek w Szczawnicy była słoneczna pogoda i panowały idealne warunki do jazdy. Na starcie zawodów zobaczyliśmy 25 narciarek i 37 narciarzy z Polski, Czech i Słowacji.

Wśród kobiet najlepsza była reprezentantka Słowacji Karolina Frackowiak, która uzyskała najlepszy czas pierwszego przejazdu, a w drugiej rundzie zanotowała czwarty rezultat. Najlepiej z polskich zawodniczek spisała się Maja Chyla, która zajęła drugie miejsce. – Jestem bardzo zadowolona z czwartkowych zawodów w slalomie. Po pierwszym przejeździe byłam trzecia, ale w drugiej rundzie zaatakowałam, udało mi się zrobić to, co chciałam i awansowałam na drugie miejsce. Pogoda była super, warunki naprawdę fajne, więc był to dla nas miły dzień w Szczawnicy – podkreśliła Maja Chyla.

Podium uzupełniła kolejna ze Słowaczek – Sophia Polak. W drugim przejeździe slalomu najlepszy czas przejazdu osiągnęła Magdalena Bańdo, która ukończyła zawody na piątej pozycji.

W slalomie mężczyzn bezkonkurencyjny był reprezentant Kadry Narodowej Młodzieżowej Jan Łodziński, który był najlepszy zarówno w pierwszej, jak i drugiej rundzie. – To był naprawdę bardzo fajny dzień. Cieszę się, że udało mi się wygrać w Szczawnicy. Wielkimi krokami zbliżają się Mistrzostwa Polski, więc nie mogę się doczekać – mówił z uśmiechem na twarzy Jan Łodziński. – Moje przejazdy oceniam na dosyć dobre, chociaż wiem, że mogły być lepsze. Wiem, co do jutra powinienem poprawić, a będzie dobrze. Jak dla mnie ustawienia przejazdów były stosunkowo łatwe, aczkolwiek było kilka miejsc, w których można było się pomylić – dodał. – Warunki były dzisiaj super. Mimo iż słońce świeciło, to pod nartą było twardo – podsumował Łodziński.

Drugie miejsce wywalczył kolejny z polskich kadrowiczów – Stanisław Sarzyński, który po raz pierwszy w karierze stanął na podium w zawodach FIS. – Jestem bardzo zadowolony z siebie, bo zdobyłem pierwsze w karierze podium w zawodach tej rangi. Sprawiłem sobie super prezent na urodziny, więc tym bardziej był to dla mnie bardzo udany dzień – przyznał Stanisław Sarzyński.

Trzeci w slalomie mężczyzn był Adam Novacek ze Słowacji.

W piątek po raz drugi narciarze będą walczyli w zawodach FIS w slalomie. Start rywalizacji w ośrodku narciarskim PKL Palenica w Szczawnicy zaplanowano na godz. 09:30.

Back To Top