skip to Main Content

Skofja Loka FIS Children Cup: Michał Kałwa zwycięzcą międzynarodowych zawodów dzieci i młodzieży

11 i 12 lutego odbyły się międzynarodowe zawodach dla dzieci i młodzieży w Skofja Loka. Rywalizacja zgromadziła alpejczyków z całego świata w tym reprezentantów Polski z kategorii U14 i U16. Fantastycznie spisał się nasz młodzik Michał Kałwa, który wygrał zawody w slalomie.

Reprezentacja Polski ma za sobą start w nieoficjalnych mistrzostwach świata dzieci i młodzieży Alpecimbra Cup w Folgarii. Kolejnym przystankiem na mapie Europy była rywalizacja w zawodach FIS Children Cup w słoweńskiej Skofja Loka, która zgromadziła zawodników z różnych zakątków świata. Młodzi alpejczycy rywalizowali 11 i 12 lutego w slalomie gigancie oraz slalomie w dwóch kategoriach wiekowych – U14 i U16.

Polacy blisko czołowej dziesiątki

Pierwszego dnia najlepiej spisali się Michał Kałwa (+2,14 sek.) oraz Maciej Staniek (+3,52 sek.). Obaj zajęli 13. miejsce, tyle że pierwszy jako młodzik, a drugi jako junior młodszy. Ci starsi mieli do przejechania dwa przejazdy, co wśród chłopców udało się jeszcze dokonać Maksymilianowi Kawiorskiemu (29., +7,12 sek.) oraz Jakubowi Zalewskiemu (35., +8,28 sek.). Do mety nie dojechali Andrzej Stasik i Jan Bielak.

W młodszej kategorii 20. pozycję (+3,90 sek.) zajęła Maja Wójciak, a w starszej 23. była Hanna Nawalaniec (+5,75 sek.). Zofia Nawalaniec nie ukończyła swojego przejazdu.

Kaława najlepszy w slalomie

Dzień później odbył się slalom, w którym już obie kategorie walczyły w dwóch przejazdach. Mistrzem Pucharu Loka okazał się Michał Kałwa, który w finałowej odsłonie awansował o cztery miejsca. Polak wygrał z drugim Tommaso Dagrim o zaledwie 0,26 sekundy. Wśród młodziczek Maja Wójciak zajęła 24. pozycję (+12,90 sek.).

Szczęścia nie mieli juniorzy młodsi, którzy prawie w całości wypadli z trasy. Jako jedyny do mety obu przejazdów dojechał Maksymilian Kawiorski, który skończył zmagania na 21. miejscu (+10,52 sek.).

Gratulujemy uzyskanych wyników i trzymamy kciuki za kolejne starty. A najbliższe będą już 18 i 19 lutego podczas V edycji Młodzieżowego Pucharu Polski, która tym razem odbędzie się w Szczyrku.

Autor zdjęcia: Marek Kawiorski