skip to Main Content

Michał Jasiczek wygrał zawody Pucharu Dalekiego Wschodu w Japonii

W Europie mamy Puchar Europy, a w Azj Puchar Dalekiego Wschodu. Właśnie w ramach tych drugich zawodów najlepszy w slalomie w japońskim Akan okazał się Michał Jasiczek, który zanotował także najlepsze FIS punkty w slalomie. Polak dzień wcześniej był piąty.

Michał oraz Jędrzej Jasiczkowie wybrali się ze swoim sztabem szkoleniowym do Azji na Puchar Dalekiego Wschodu, czyli odpowiedni naszego Pucharu Europy. Polacy swoją przygodę na wschodzie rozpoczęli od dwóch slalomów rozgrywanych 27 i 28 stycznia w japońskim ośrodku Akan.

Jasiczek najlepszy w Japonii

Pierwszego dnia Michał Jasiczek był piąty i do pierwszego Takayukiego Koyamy stracił 1,45 sekundy. Z kolei jego młodszy brat Jędrzej uplasował się na 11. pozycji (+2,56 sek.). Kolejny dzień należał już jednak do tego pierwszego. Polak okazał się najlepszy w drugim slalomie, wyprzedzając o 0,19 sekundy Lucasa Rohromosera. Dla starszego z braci Jasiczków były to także najlepsze FIS punkty w obecnym sezonie (23.15 pkt). Tym razem Jędrzej był 17. i stracił 2,78 sekundy do brata.

Gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki za kolejne starty w Pucharze Dalekiego Wschodu w Korei Południowej.

Autor: Tytus Olszewski 

Back To Top