skip to Main Content

Epple i Drapalova najlepsi w drugim dniu FIS Christmas Cup

Lorenz Epple wygrał slalom rozegrany drugiego dnia FIS Christmas Cup w Suchem. Reprezentant Niemiec powetował sobie tym samym nieudany start w środowej rywalizacji, której nie ukończył, pomimo prowadzenia po pierwszym przejeździe.

Epple po przedpołudniowej części rywalizacji zajmował trzecie miejsce, tracąc do prowadzącego Błażeja Budza ponad pół sekundy. W drugim przejeździe Niemiec także nie uzyskał najlepszego czasu, ale mimo to, w końcowym rozliczeniu całych zawodów to właśnie on okazał się najlepszy. Epple o zaledwie 19 setnych sekundy pokonał Jana Łodzińskiego, który dzień wcześniej także stanął na podium. Trzecie miejsce wywalczył kolejny reprezentant Polski, Mateusz Szczap, ze stratą 23 setnych. Prowadzący po pierwszym przejeździe Błażej Budz zakończył zawody na 5 pozycji, oczko wyżej sklasyfikowano środowego triumfatora, Juliusza Mitana.

W slalomowej rywalizacji kobiet Znów najlepsza okazała się Elena Drapalova. Podobnie jak we środę Czeszka prowadziła po pierwszym przejeździe i pomimo, ze w drugim uzyskała trzeci czas, jej przewaga wystarczyła do utrzymania pozycji liderki. Bez zmian także na drugim miejscu. Znów na podium obok Drapalovej stanęł Słowacza Karolina Frąckowiak, tracąc do zwyciężczyni 40 setnych sekundy. Trzecie miejsce zajęła reprezentantka Polski, Magdalena Bańdo.

Wyniki drugiego dnia FIS Christmas Cup:

Mężczyźni, slalom:

 1. Lorenz Epple GER
 2. Jan Łodziński POL + 0,19
 3. Mateusz Szczap POL +0,23

Kobiety, slalom:

 1. Elena Drapalova CZE
 2. Karolina Frąckowiak SVK + 0,40
 3. Magdalena Bańdo POL + 0,64

Przypominamy także rezultaty rywalizacji pierwszego dnia zawodów FIS Christmas Cup w Suchem:

Wyniki pierwszego dnia FIS Christmas Cup:

Mężczyźni, slalom:

 1. Juliusz Mitan POL
 2. Szymon Bębenek POL + 0,08
 3. Jan Łodziński POL + 0,11

Kobiety, slalom:

 1. Elena Drapalova CZE
 2. Karolina Frąckowiak SVK + 0,45
 3. Patrycja Florek POL + 0,53
Back To Top