skip to Main Content

Drugi dzień walki na trasach Młodzieżowego Pucharu Polski

Suche koło Zakopanego było areną rywalizacji w drugim dniu Młodzieżowego Pucharu Polski. Przy trzaskającym mrozie i słońcu na stoku  – podobnie, jak w sobotę – rywalizowały cztery kategorie w slalomie.

Wśród Juniorek Młodszych tym razem najlepsza była Klaudia Muniak, która po pierwszym przejeździe o zaledwie jedną setną sekundy wyprzedzała Kingę Bałę. W drugim Muniak uzyskała doskonały czas, ale nie był to najlepszy wynik – najszybsza okazała się Aniela Wójcik, której wystarczyło to jednak tylko do awansu na 10 pozycję w końcowej klasyfikacji. Drugie miejsce zajęła Kinga Bała, tracąc do zwyciężczyni 68 setnych sekundy. Na najniższym stopniu podium stanęła Alina Protchenko.

Wśród Juniorów Młodszych najszybszy okazał się Kazimierz Ziółkowski. Było to dla niego drugie zwycięstwo – to właśnie ten zawodnik triumfował także w sobotnim slalomie. Również na drugim miejscu zobaczyliśmy zawodnika, który w sobotę stał na podium. Swoja pozycję sprzed doby obronił Szymon Rojek, który prowadził po pierwszym przejeździe. Rojek statecznie stracił do Ziółkowskiego zaledwie 2 setne sekundy! Trzecie miejsce wywalczył Karol Zawada. Pierwszą trójkę dzieliły w końcowym rozliczeniu dwóch przejazdów tylko 32 setne sekundy.

Kategorię Młodziczka podobnie jak w sobotę wygrała Iga Kaczmarek. Również na pozostałych stopniach podium nie zmieniło się nic w porównaniu z wynikami z poprzedniego dnia. Drugie miejsce zajęła Helena Leśniak, trzecie miejsce wywalczyła Izabela Kasperkiewicz.

Wśród Młodzików tym razem najlepszy był Janusz Truskolaski, który o 2 dziesiąte sekundy wyprzedził Alexa Rakszawskiego. Trzecie miejsce, ze stratą 81 setnych zajął podobnie jak w sobotę Jak Miłosz. Wczorajszy zwycięzca, Franek Więcławski tym razem znalazł się bezpośrednio poza podium.

18.12.2022 Wyniki rywalizacji Młodzieżowego Pucharu Polski:

Slalom Kategoria Młodzik

 1. Janusz Truskolaski
 2. Alex Rakszawski + 0,20
 3. Jan Miłosz + 0,81

Slalom Kategoria Młodziczka

 1. Iga Kaczmarek
 2. Helena Leśniak + 1,70
 3. Izabela Kasperkiewicz  +3,28

Slalom Kategoria Junior Młodszy

 1. Kazimierz Ziółkowski
 2. Szymon Rojek +0,02
 3. Karol Zawada + 0,32

Slalom Kategoria Juniorka Młodsza

 1. Klaudia Muniak
 2. Kinga Bała +0,68
 3. Alina Protchenko + 0,85

17.12.2022 Wyniki Młodzieżowego Pucharu Polski:

Slalom Kategoria Młodzik

 1. Franek Więcławski
 2. Janusz Truskolaski + 0,87
 3.  Jan Miłosz + 2,00

Slalom Kategoria Młodziczka

 1. Iga Kaczmarek
 2. Helena Leśniak + 2,10
 3. Izabela Kasperkiewicz  +2,44

Slalom Kategoria Junior Młodszy

 1. Kazimierz Ziółkowski
 2. Szymon Rojek +1,04
 3. Filip Nowosad + 2,20

Slalom Kategoria Juniorka Młodsza

 1. Anna Buńda
 2. Pola Kądziołka +2,00
 3. Kinga Bała + 2,04

Back To Top