skip to Main Content

Pierwszy dzień rywalizacji w Młodzieżowym Pucharze Polski

Pierwsze zawody Młodzieżowego Pucharu Polski zaplanowano na weekend 17 /18 grudnia. Areną zmagań młodych adeptów narciarstwa alpejskiego jest Suche. Na trasie slalomu pierwszego dnia zawodów zmierzyło się ponad 50 zawodników i zawodniczek. 

W kategorii Młodziczek najlepsza okazała się Iga Kaczmarek. Zawodniczka Stowarzyszenia Ski Team Kaczma już w pierwszym przejeździe uzyskała przewagę nad rywalkami, uzyskując zdecydowanie najlepszy czas. W drugim jeszcze powiększyła dystans dzielący ją od kolejnych zawodniczek. Ostatecznie Iga Kaczmarek wygrała slalomową rywalizację z przewagę ponad 2 sekund. Drugie miejsce wywalczyła Helena Leśniak z KN Gondola Krynica, trzecie miejsce zajęła Izabela Kasperkiewicz. Reprezentantka KKN Sierpaw Ski straciła do pierwszej pozycji blisko 2,5 sekundy. W zawodach sklasyfikowano 26 zawodniczek.

Wśród chłopców wygrał Franek Więcławcki, który wyprzedził Janusza Truskalskiego i Jana Miłosza. Cała trójka zmieściła się w dokładnie dwóch sekundach, a kolejność na mecie była identyczna, jak po pierwszym przejeździe.

Wśród  Juniorów Młodszych najlepszy łączny czas obu przejazdów uzyskał Kazimierz Ziółkowski. Podobnie, jak w przypadku Igi Kaczmarek, Kazimierz także prowadził po pierwszym przejeździe trasy z różnicą poziomów wynoszącą 140 metrów. Tu jednak rywalizacja była znacznie bardziej wyrównana – Kazimierz Ziółkowski po pierwszym przejeździe wyprzedzał Szymona Rojka o zaledwie 8 setnych sekundy. Po drugim nie było jednak żadnej wątpliwości, kto zostanie zwycięzcą. Ziółkowski wyprzedził Rojka o blisko sekundę i to właśnie on cieszył się z pierwszej wygranej w sezonie Młodzieżowego Pucharu Polski. Trzecie miejsce w kategorii Junior Młodszy zajął Filip Nowosad, awansując o dwa miejsca w porównaniu do klasyfikacji po pierwszym przejeździe.

Kategoria Juniorka Młodsza należała do Anny Buńdy. Szesnastolatka już w pierwszym przejeździe uzyskała bardzo wyraźną przewagę i jedyną, która mogła jej zagrozić, była Kinga Bała. Bała w drugim przejeździe straciła jednak do zwyciężczyni blisko półtorej sekundy i spadła na trzecią pozycję. Drugie miejsce zajęła Pola Kądziołka.

Wyniki rywalizacji pierwszego dnia Młodzieżowego Pucharu Polski:

Slalom Kategoria Młodzik

 1. Franek Więcławski
 2. Janusz Truskolaski + 0,87
 3.  Jan Miłosz + 2,00

Slalom Kategoria Młodziczka

 1. Iga Kaczmarek
 2. Helena Leśniak + 2,10
 3. Izabela Kasperkiewicz  +2,44

Slalom Kategoria Junior Młodszy

 1. Kazimierz Ziółkowski
 2. Szymon Rojek +1,04
 3. Filip Nowosad + 2,20

Slalom Kategoria Juniorka Młodsza

 1. Anna Buńda
 2. Pola Kądziołka +2,00
 3. Kinga Bała + 2,04

 

Relacje z najważniejszych zawodów w konkurencjach alpejskich w Polsce znaleźć można na stronach www.polskimistrz.pl, a także kanałach programu PolSKI Mistrz na YouTubieInstagramie i Facebooku.

Back To Top