skip to Main Content

FIS Race Mosorny Groń: podsumowanie zawodów

W dniach 14-15 marca w ośrodku PKL Mosorny Groń w Zawoi odbyły się międzynarodowe zawody FIS w slalomie gigancie i slalomie.

W gigancie rozegranym w poniedziałek najszybsza była Magdalena Bańdo, 17-letnia zawodniczka, dla której jest to pierwszy sezon startów w zawodach rangi FIS. Na drugim stopniu podium stanęła Julie Kestlova z Czech, a brązowy medal powędrował do Sofii Semanovej, reprezentującej Słowację.

Magdalena Bańdo, fot. Marcin Kin/ PolSKI Mistrz

Właśnie zakończył się drugi przejazd dziewczyn, udało mi się wygrać. Pogoda jest piękna, super zorganizowane zawody. Gigant był naprawdę na wysokim poziomie, bardzo długi, no i cieszę się, że udało mi się zwyciężyć.

– komentowała Magdalena Bańdo po zwycięskim przejeździe.

W rywalizacji panów podium zostało zdominowane przez zawodników z Polski. Najszybszy okazał się Igor Szymański, drugie miejsce zajął Piotr Szeląg, a na trzeciej pozycji uplasował się Marek Zwijacz.

Igor Szymański, fot. Marcin Kin/ PolSKI Mistrz

W pierwszym przejeździe trasa była idealna, było naprawdę twardo, dobre warunki. Ustawienie bardzo przyjemne. W drugim przejeździe przyszło już słońce, ale i tak trasa była bardzo dobra, nie było większych przeszkód i wyszły naprawdę super zawody.

– mówił Szymański po wygranym przejeździe na trasie giganta.

We wtorek w Zawoi narciarze i narciarki zmierzyli się na trasie slalomu. Wśród kobiet złoto powędrowało do Mai Woźniczki. Drugi najlepszy wynik wywalczyła Hanna Zięba, a na najniższym stopniu podium stanęła Aleksandra Kwaśniewska. Wszystkie trzy zawodniczki są tegorocznymi debiutantkami w zawodach FIS.

Maja Woźniczka, fot. Marcin Kin/ PolSKI Mistrz

Spośród mężczyzn najlepszą formę na trasie slalomu zaprezentował Piotr Szeląg, srebrny medalista poniedziałkowych zawodów w gigancie. Na drugiej pozycji uplasował się Juliusz Mitan, a brązowy medal trafił do reprezentanta Słowacji Adama Novacka.

Kolejne zawody z kalendarza PolSKI Mistrz rozegrane zostaną już w najbliższy weekend na Kasprowym Wierchu. Zawodniczki i zawodnicy z kategorii Młodzika i Juniora Młodszego zmierzą się w finale cyklu Młodzieżowego Pucharu Polski. Wydarzenie śledzić można również za pośrednictwem profili PolSKI Mistrz na: FacebookuInstagramie.

Tu trenuje PolSKI Mistrz, możesz i TY!

Zarezerwuj trening na trasie: PKL PalenicaPKL Mosorny GrońPKL Jaworzyna KrynickaPKL Góra ŻarPKL Kasprowy WierchPKL Gubałówka.

Back To Top