skip to Main Content

Piotr Habdas Mistrzem Polski w supergigancie i kombinacji alpejskiej

11 marca na Skrzycznem w Szczyrku odbyły się międzynarodowe Mistrzostwa Polski w supergigancie oraz kombinacji alpejskiej. Szczególnie dobrą formę zaprezentował Piotr Habdas, który wywalczył tytuł Mistrza Polski w obydwu rozegranych konkurencjach.

Po zmaganiach na trasie supergiganta tytuł Mistrzyni Polski trafił do 18-letniej Emilii Żółtek. Bardzo blisko zwycięstwa była jednak Magdalena Bańdo, która zakończyła przejazd ze stratą wynoszącą jedynie 0,03. Na trzeciej pozycji uplasowała się natomiast Maja Chyla. Z kolei po slalomie rozegranym w ramach kombinacji alpejskiej, pierwsze miejsce w tej konkurencji zajęła Chyla, a srebrny medal powędrował do Emilii Żółtek. Na najniższym stopniu podium stanęła Zuzanna Świgut, dla której jest to pierwszy sezon startów w zawodach rangi FIS.

Emilia Żółtek, fot. Paweł Starzyk, PolSKI Mistrz

Wśród panów z najlepszej strony zaprezentował się Piotr Habdas, zdobywając dwa złote medale. Dwa razy na podium stanął również Szymon Bębenek, który zajął drugie miejsce w kombinacji alpejskiej oraz trzecie w supergigancie. Dobrą formę zaprezentowali także Igor Szymański, który w kombinacji alpejskiej był trzeci oraz Nicholas Czarnik, który wywalczył srebro w supergigancie.

Warunki perfekcyjne, pogoda dopisuje, te zawody to była czysta przyjemność. Pierwszy raz w tym sezonie zapiąłem narty supergigantowe i to zwycięstwo sprawiło mi dużą radość. Przyjemnie było się tak przewietrzyć i na pewno to zaprocentuje też w konkurencjach technicznych.

– mówił Piotr Habdas po drugim zwycięskim przejeździe na trasie supergiganta.

Szymon Bębenek, fot. Paweł Starzyk, PolSKI Mistrz

Przed rywalizacją w ramach Mistrzostw Polski na Skrzycznem rozegrane zostały dodatkowo zawody rangi FIS w supergigancie. Wśród kobiet najszybsza okazała się Magdalena Bańdo, drugi najlepszy czas wywalczyła Maja Chyla, a brąz powędrował do Emilii Żółtek. W zmaganiach panów nie było większych zaskoczeń – złoty medal trafił do Piotra Habdasa, na drugiej pozycji uplasował się Nicholas Czarnik, a trzecie miejsce zajął Szymon Bębenek.

Maja Chyla, fot. Paweł Starzyk, PolSKI Mistrz

Kolejne międzynarodowe zawody rangi FIS rozegrane zostaną już w dniach 14-15 marca na Mosornym Groniu w Zawoi. Pełny kalendarz zawodów rozgrywanych na polskich stokach znaleźć można na stronie: www.polskimistrz.pl. Wydarzenia śledzić można również za pośrednictwem profili PolSKI Mistrz na: Facebooku, Instagramie i YouTubie.

Tu trenuje PolSKI Mistrz, możesz i TY!

Zarezerwuj trening na trasie: PKL PalenicaPKL Mosorny GrońPKL Jaworzyna KrynickaPKL Góra ŻarPKL Kasprowy WierchPKL Gubałówka.

Back To Top