skip to Main Content

Tu trenuje PolSKI Mistrz, możesz i TY!

Trasy narciarskie w ośrodkach Grupy PKL na Palenicy w Szczawnicy, Mosornym Groniu w Zawoi, Jaworzynie Krynickiej w Krynicy i Kasprowym Wierchu w Zakopanem są udostępniane na potrzeby treningów i zawodów odbywających się w ramach programu PolSKI Mistrz. Ale nie tylko specjaliści od alpejskich konkurencji narciarskich czy wyczynowi snowboardziści mogą sprawdzić się na profesjonalnie przygotowanych trasach w ośrodkach PKL. Każdy miłośnik sportów zimowych, bez względu na umiejętności oraz poziom zaawansowania znajdzie dla siebie odpowiednią trasę od tych najłatwiejszych dla początkujących – przez rodzinne nartostrady – po wymagające slalomowe z homologacją FIS.

Trasy narciarskie znajdujące się w ośrodkach należących do Polskich Kolei Linowych są przygotowywane w taki sposób, by stanowić idealną bazę treningową dla sportowców indywidualnych, klubów narciarskich i zawodników posiadających licencje PZN. Stanowią one także arenę zawodów sportowych odbywających się w ramach programu PolSKI Mistrz.

– Wiemy, jak ogromne i kluczowe znaczenie dla sportowców mają profesjonalne bazy treningowe. Jako Polskie Koleje Linowe chcemy wspierać polskich narciarzy, dlatego zdecydowaliśmy się wykorzystać potencjał, jaki posiadają tras narciarskie w naszych ośrodkach, a także zaplecze sportowe ośrodków Grupy PKL – tłumaczy Patryk Białokozowicz z zarządu PKL i dodaje – W ośrodkach PKL mamy różnorodne trasy narciarskie. Każdy znajdzie właściwą i dobrą trasę narciarską dla swoich umiejętności, która pozwoli rozwijać swoją pasję.

Zawody FIS w ośrodku PKL Palenica fot. Marcin Kin / PolSKI Mistrz

Tu trenuje PolSKI Mistrz – możesz i TY!

PKL Palenica w Szczawnicy

Legendarna, homologowana trasa FIS w ośrodku PKL Palenica jest główną areną zawodów z kalendarza PZN w ramach programu PolSKI Mistrz. Dzięki swojemu ukształtowaniu jest uznawana za jedną z najbardziej wymagających tras w Polsce. Idealnie nadaje się do rozgrywania slalomów i slalomów gigantów. Zawody w slalomie równoległym odbywają się u nas na łagodniejszej trasie – Szafranówka. Ten mniej wymagający stok z zapierającymi dech w piersiach widokami na Tatry i Pieniny, jest odpowiedni do szlifowania umiejętności narciarskich. Z Szafranówki do dolnej stacji kolei krzesełkowej w ośrodku PKL Palenica w Szczawnicy zjechać można nartostradą o długości 1800 m.

Więcej informacji o ośrodku PKL Palenica – TUTAJ

PKL Palenica fot. Marcin Kin (1,2) i Ariel Wojciechowski (3) / PolSKI Mistrz

PKL Mosorny Groń w Zawoi

PKL Mosorny Groń to prawie 1,5 km trasa o średniej trudności. Momentami jest to wymagająca i trudna trasa. Organizowane na niej są treningi klubów narciarskich z całej Polski i zawody w slalomie gigancie w ramach Młodzieżowego Pucharu Polski czy międzynarodowych wydarzeń FIS. Pięknie położona, z imponującym widokiem na Babią Górę, cieszy się ogromną popularnością wśród miłośników białego szaleństwa. Przez całą zimę stok jest profesjonalnie przygotowywany i można z niego korzystać również po zmroku.

Więcej informacji o ośrodku PKL Mosorny Groń – TUTAJ

PKL Mosorny Groń fot. PKL / PolSKI Mistrz

PKL Jaworzyna Krynicka w Krynicy

PKL Jaworzyna Krynicka to popularny beskidzki ośrodek narciarski z koleją gondolową, kolejami krzesełkowymi, wyciągami orczykowymi i sześcioma trasami o różnych poziomach trudności – od tych najłatwiejszych dla początkujących, przez rodzinne nartostrady, po wymagające trasy FIS. Trasa nr 5 (1000 m) i nr 6 (450 m) posiadają homologację FIS i to właśnie na nich odbywają się zawody i treningi, organizowane w ramach programu PolSKI Mistrz.

Więcej informacji o ośrodku PKL Jaworzyna Krynicka – TUTAJ

PKL Jaworzyna Krynicka fot. Paweł Starzyk / PolSKI Mistrz

PKL Kasprowy Wierch w Zakopanem

PKL Kasprowy Wierch, to wysokogórski ośrodek narciarski PKL. Nazywany jest świętą górą narciarzy, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Najbardziej znana i najwyżej położona stacja narciarska w Polsce. Usytuowane w Dolinie Goryczkowej i Gąsienicowej trasy to od lat obowiązkowy punkt na liście miłośników narciarstwa. Zawody i treningi organizowane są na trasie w Dolinie Gąsienicowej o długości 1200 m i różnicy wzniesień 400 m. Zjazd trasą w Kotle Goryczkowym i dalej nartostradą do Kuźnic, to ponad 5 kilometrów świetnej zabawy na nartach w najwyższych polskich górach.

Więcej informacji o ośrodku PKL Kasprowy Wierch – TUTAJ

Maryna Gąsienica-Daniel w ośrodku PKL Kasprowy Wierch fot. Bartek Pawlik / PolSKI Mistrz

Grupa PKL zachęca do sprawdzenia się na trasach oznaczonych na mapach hasłem „Tu trenuje PolSKI Mistrz” wszystkich miłośników jazdy na nartach i snowboardzie. Dla miłośników białego szaleństwa z zacięciem do rywalizacji stworzona została nowa funkcjonalność PKLPass. Umożliwia ona śledzenie swojej aktywności na stokach, przejechanych kilometrów, a także rywalizować z innymi narciarzami w rankingach przejazdów na trasach slalomu z pomiarem czasu.

Więcej informacji o każdym z ośrodków znaleźć można na stronie www.pkl.pl. Rezerwacja treningów: PKL PalenicaPKL Mosorny GrońPKL Jaworzyna Krynicka, PKL Kasprowy Wierch.

 

Back To Top