skip to Main Content

Rankingi częściowe Młodzieżowego Pucharu Polski

Za nami cztery przystanki Młodzieżowego Pucharu Polski, podczas których rozegranych zostało osiem wyścigów na trasach slalomu, slalomu giganta oraz supergiganta. Zawodnicy i zawodniczki z kategorii Młodzika oraz Juniora Młodszego zmierzą się jeszcze dwukrotnie w zawodach tego cyklu, z których najbliższe odbędą się już w dniach 19-21 lutego w Szczyrku. Po raz ostatni w sezonie 2021/22 będą rywalizowali z kolei 19 i 20 marca na Kasprowym Wierchu.

Stanisław Sarzyński, fot. Marcin Kin/ PolSKI Mistrz

Po ósmym wyścigu i Teście Sprawności Motorycznej w Katowicach wśród Juniorek Młodszych na zdecydowanym prowadzeniu w indywidualnej klasyfikacji generalnej znajduje się Nikola Komorowska z AZS Zakopane, która w tym sezonie zdobyła już sześć złotych medali Młodzieżowego Pucharu Polski. Natomiast w kategorii Juniora Młodszego niezaprzeczalnym liderem od początku sezonu pozostaje Stanisław Sarzyński z KS SportUp, który także aż sześciokrotnie stawał na najwyższym stopniu podium.

Weronika Wądrzyk, fot. Marcin Kin/ PolSKI Mistrz

W indywidualnej klasyfikacji generalnej Młodziczek dużą przewagę przez długi czas utrzymywała Weronika Wądrzyk z UKS MitanSKI Zakopane. Po rywalizacji w Ustrzykach Dolnych i Szczawnicy powoli dogania ją jednak Maja Rybińska z KN Gondola Krynica, której brakuje obecnie jedynie 22 punktów, żeby wysunąć się na prowadzenie. Wśród Młodzików liderem Pozostaje Maciej Staniek z KS BiegunSport, który dwukrotnie zwyciężył w slalomie podczas ostatnich zawodów w ośrodku PKL Palenica w Szczawnicy.

W generalnej klasyfikacji klubowej na pierwszym miejscu plasuje się KS SportUp. Drugie miejsce zajmuje natomiast Team MB Szczyrk, a trzecie KN Gondola Krynica.

Maciej Staniek, fot. Marcin Kin/ PolSKI Mistrz

RANKINGI CZĘŚCIOWE NA SEZON 2021/2022

Klasyfikacja indywidualna 

Klasyfikacja klubowa 

Kalendarz zawodów rozgrywanych na polskich stokach znaleźć można na stronie: www.polskimistrz.pl. Wydarzenia śledzić można również za pośrednictwem profili PolSKI Mistrz na: Facebooku, Instagramie i YouTubie.

Tu trenuje PolSKI Mistrz, możesz i TY!

Zarezerwuj trening na trasie: PKL PalenicaPKL Mosorny GrońPKL Jaworzyna KrynickaPKL Góra ŻarPKL Kasprowy WierchPKL Gubałówka.

Back To Top