skip to Main Content

Młodzieżowy Puchar Polski – Supergigant w Ustrzykach Dolnych

Za nami kolejne zawody Młodzieżowego Pucharu Polski. 135 zawodniczek i zawodników miało wyjątkową okazję zmierzyć się na trasie supergiganta w ośrodku Laworta Ski w Ustrzykach Dolnych.

Podczas dwudniowych zmagań warunki na stoku były dość wymagające – intensywne opady śniegu zdecydowanie nie ułatwiły zadania młodym narciarzom alpejskim, którzy po raz pierwszy w tym sezonie stanęli na starcie konkurencji szybkościowej.

W rywalizacji Juniorek Młodszych najlepsza była Wiktoria Badełek z KS Tatra SkiAcademy, która wyjechała z Ustrzyk Dolnych z dwoma złotymi medalami.

Nie spodziewałam się dwóch wygranych, ale cieszę się, że udało mi się pojechać to, co założyliśmy z trenerem. Coraz bardziej zaczynają mi się podobać konkurencje szybkościowe

– komentowała po zawodach zadowolona Badełek.

Wiktoria Badełek fot. Ariel Wojciechowski

Dobrą formę zaprezentowała także Nikola Komorowska z AZS Zakopane, zajmując odpowiednio trzecie i drugie miejsce. Po srebro w środę sięgnęła Helena Komierowska z KS Beskidy a Maria Majcher z UKS MitanSki po brąz drugiego dnia zmagań.

Zmagania Juniorów Młodszych zostały zdominowane przez Kamila Koralewskiego ze Skivegas Stanek, któremu po piętach deptał Szymon Rojek z KS SportUp. Pierwszego dnia zawodów stracił on do zwycięzcy jedynie 0.05 s, a w środę do najwyższego stopnia na podium zabrakło mu 0.10 sekundy.

Warunki podczas zawodów nie były wymarzone. Jednak trasa – jak na panującą pogodę – była dobrze przygotowana, co umożliwiło nam wyrównaną walkę. Bardzo się cieszę, że udało mi się dwukrotnie odnieść zwycięstwo. Jestem tym bardziej zadowolony, że są to też moje pierwsze wygrane tej zimy

– podsumował dwa dni zmagań Koralewski.

Kamil Koralewski fot. Ariel Wojciechowski

Pierwszy z brązowych medali w rywalizacji Juniorów Młodszych powędrował do Karola Zawady z Team MB Szczyrk, a drugi do Stanisława Sarzyńskiego, klubowego kolegi Rojka.

W walce o medale w kategorii Młodzika także nie brakowało emocji. Pierwszego dnia zmagań zwyciężył Antoni Piazza, a zaraz za nim, ze stratą jedynie 0.10, uplasował się Hubert Szczęsny z KS Beskidy. Drugiego dnia rywalizacji zawodnicy wspólnie stanęli na najwyższym stopniu podium, osiągając ten sam czas przejazdu na trasie supergiganta. Po brąz dwukrotnie sięgnął Jan Dubelski z KN Gondola Krynica.

Antoni Piazza fot. Ariel Wojciechowski

Kolejną podwójną triumfatorką zawodów była Maja Rybińska, również reprezentująca klub z Krynicy.

Po dwóch wygranych na Laworcie w Ustrzykach, śmiało mogę powiedzieć, że w supergigancie czuję się najlepiej. Cieszę się, że do srebra i brązu w gigancie na Jaworzynie Krynickiej, dołożyłam dwa zwycięstwa w Młodzieżowym Pucharze Polski

– mówiła po dekoracji najszybsza Młodziczka. W pierwszym dniu zmagań na podium towarzyszyły jej Maria Elmerych z UKN Laworta Ustrzyki Dolne oraz Weronika Wądrzyk z UKS MitanSKI Zakopane. Z kolei w środę to Wądrzyk znalazła się na drugiej pozycji, a trzecie miejsce zajęła Magdalena Biela z KS Tatra SkiAcademy.

Maja Rybińska fot. Ariel Wojciechowski

Kolejne zawody z cyklu Młodzieżowego Pucharu Polski odbędą się już w dniach 5-6 lutego w ośrodku PKL Palenica w Szczawnicy.

Kalendarz zawodów rozgrywanych na polskich stokach znaleźć można na stronie: www.polskimistrz.pl. Wydarzenia śledzić można również za pośrednictwem profili PolSKI Mistrz na: Facebooku, Instagramie i YouTubie.

GALERIA Z ZAWODÓW

PEŁNE WYNIKI

 

Tu trenuje PolSKI Mistrz, możesz i TY!

Zarezerwuj trening na trasie: PKL PalenicaPKL Mosorny GrońPKL Jaworzyna KrynickaPKL Góra ŻarPKL Kasprowy WierchPKL Gubałówka.

Back To Top