skip to Main Content

Mistrzostwa Polski – Dzień 1 – slalom gigant

W pierwszym dniu rywalizacji w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski FIS w Szczawnicy zawodnicy i zawodniczki zmierzyli się w slalomie gigancie na trasie Palenica 1. W zmaganiach wzięli udział narciarze z Chorwacji, Czech, Finlandii, Hiszpanii, Holandii, Polski i Słowacji.

Tytuł Mistrzyni Polski w slalomie gigancie wywalczyła 16-letnia Hanna Zięba, dla której jest to pierwszy rok startów w zawodach FIS. Po pierwszym przejeździe zawodniczka uplasowała się na drugiej pozycji, zaraz po Zuzannie Czapskiej, która nie ukończyła drugiego przejazdu. Drugie miejsce zajęła reprezentantka Słowacji Petra Hromcova, a trzecie – Daria Krajewska. Wśród Polek trzeci najlepszy wynik uzyskała Maja Chyla. 

Hanna Zięba, fot. Marcin Kin/ PolSKI Mistrz

Drugi przejazd mężczyzn zakończył się zwycięstwem Pawła Pyjasa, który obronił swój zeszłoroczny tytuł Mistrza Polski w slalomie gigancie. Warto zwrócić uwagę, że zawodnik po pierwszym przejeździe znalazł się na dość dalekim ósmym miejscu, udało mu się więc awansować o aż siedem pozycji. Drugą lokatę zajął reprezentujący Holandię Max Van Rossum, a na trzeciej pozycji uplasował się Piotr Habdas. Trzeci najlepszy wśród Polaków czas wywalczył Michał Michalik. Wojciech Gałuszka, który prowadził po pierwszym przejeździe, zakończył rywalizację w gigancie na piątej pozycji. 

Oba przejazdy były ciężkie i przeciwnicy zaprezentowali też bardzo wysoki poziom. Bardzo się z tego cieszę, bo na dobrych zawodach można wiele pokazać. Warunki były rewelacyjne, od czterech lat nie było tak dobrych, co pozwoliło jeszcze lepiej zaprezentować swoje umiejętności.

– mówił Pyjas po drugim przejeździe. 

Już jutro dalszy ciąg narciarskich zmagań w ramach Międzynarodowych Mistrzostw Polski. W środę zawodnicy i zawodniczki zmierzą się na trasie slalomu, a w czwartek wezmą udział w slalomie równoległym. 

Cały kalendarz zawodów rozgrywanych na polskich stokach znaleźć można na stronie www.polskimistrz.pl. Wydarzenia śledzić można również za pośrednictwem profili PolSKI Mistrz na Facebooku i Instagramie.

Tu trenuje PolSKI Mistrz, możesz i TY!

Zarezerwuj trening na trasie: PKL Palenica, PKL Mosorny Groń, PKL Jaworzyna Krynicka, PKL Góra Żar, PKL Kasprowy Wierch, PKL Gubałówka.

Back To Top