skip to Main Content

Van Rossum, Chyla, Sanitrar i Czapska triumfują w Szczawnicy

Zakończyły się drugie międzynarodowe zawody FIS rozgrywane w ramach programu PolSKI Mistrz w ośrodku PKL Palenica w Szczawnicy. Na trasie slalomu i slalomu giganta zmierzyli się narciarze i narciarki z Austrii, Czech, Holandii, Kazachstanu, Litwy, Polski, Słowacji oraz Ukrainy.

W dniach 28-29.12, niespełna tydzień po przedświątecznej imprezie FIS Christmas Cup, zawodnicy i zawodniczki specjalizujący się w narciarskich konkurencjach alpejskich ponownie zmierzyli się na trasie Palenica 1. Podczas zawodów dobrze wypadli reprezentanci Kadr Narodowych Juniorskich i Młodzieżowych PZN, do których powędrowało aż pięć medali, w tym dwa złote.

Max Van Rossum, fot. Marcin Kin/ PolSKI Mistrz

We wtorkowych zmaganiach na trasie slalomu bezkonkurencyjny w obydwu przejazdach był reprezentujący Holandię Max Van Rossum. Drugie miejsce zajął Piotr Szeląg z Kadry Narodowej Juniorów, a brązowy medal trafił do Jana Grodeckiego. Wśród kobiet po pierwszym przejeździe prowadziła Patrycja Florek, jednak ostatecznie po złoto sięgnęła Maja Chyla, która zdołała wypracować niewielką przewagę w drugim przejeździe. Trzecie miejsce zajęła reprezentantka Słowacji Karolina Frackowiak, która podczas poprzednich zawodów w Szczawnicy dwukrotnie stanęła na podium.

Maja Chyla, fot. Marcin Kin/ PolSKI Mistrz

Rywalizację kobiet w slalomie gigancie drugiego dnia zawodów zdominowała Zuzanna Czapska, najszybsza w obydwu przejazdach. Na podium stanęły też Maja Chyla i Patrycja Florek. Wśród mężczyzn najlepiej w gigancie wypadł z kolei Słowak Jan Sanitrar, zwycięzca przedświątecznych zmagań w tej samej konkurencji. Srebrny medal powędrował do Daniela Freuedera, reprezentanta Austrii, a na trzecim stopniu podium stanął Szymon Bębenek.

Dzisiaj warunki były trochę gorsze niż wczoraj, bo w czasie slalomu trasa była po prostu jak na Pucharze Świata. Dzisiaj w paru miejscach się połamało i puściło, ale to wszystko ze względu na temperaturę – nie mamy na to wpływu. Mimo wszystko warunki do rywalizacji w gigancie też były naprawdę dobre, a ja jestem zadowolony z moich dwóch, równych przejazdów.

powiedział najlepszy z Polaków drugiego dnia zawodów.

Szymon Bębenek, fot. Marcin Kin/ PolSKI Mistrz

W najbliższych tygodniach zawodnicy i zawodniczki będą przygotowywać się do rywalizacji w Mistrzostwach Polski, które odbędą się w dniach 11-13.01.2022 w Szczawnicy. Cały kalendarz zawodów rozgrywanych na polskich stokach znaleźć można na stronie: www.polskimistrz.pl. Wydarzenia śledzić można również za pośrednictwem profili PolSKI Mistrz na: Facebooku, Instagramie i YouTubie.

LINK DO WYNIKÓW

Tu trenuje PolSKI Mistrz, możesz i TY!

Zarezerwuj trening na trasie: PKL Palenica, PKL Mosorny Groń, PKL Jaworzyna Krynicka, PKL Góra Żar, PKL Kasprowy Wierch, PKL Gubałówka.