skip to Main Content

PolSKI Mistrz zyskuje nowego partnera. Grupa LOTOS dołącza do PFR i PKL

Program PolSKI Mistrz – realizowany przez Polski Związek Narciarski (PZN), przy wsparciu finansowym Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR), Polskich Kolei Linowych (PKL) i Kolei Gondolowej Jaworzyna Krynicka – rośnie w siłę i zyskuje nowego partnera. PZN rozszerza współpracę z Grupą LOTOS. Dzięki podpisanej umowie Program PolSKI Mistrz zyska dodatkowe wsparcie.

PolSKI Mistrz to program rozwoju narciarstwa alpejskiego i snowboardu realizowany od dwóch sezonów przez PZN, dzięki wsparciu finansowemu Polskiego Funduszu Rozwoju, Polskich Kolei Linowych i Kolei Gondolowej Jaworzyna Krynicka.

Celem działań prowadzonych w ramach tej inicjatywy jest kształcenie nowego pokolenia zawodników i zawodniczek poprzez rozwój rywalizacji sportowej w kraju oraz zapewnienie profesjonalnie przygotowanej bazy treningowej w Polsce. Program zainicjowało porozumienie podpisane z PZN przez PFR i Grupę PKL pod koniec 2019 roku.

Do partnerów Programu, dzięki podpisanej umowie z PZN, dołącza Grupa LOTOS, która – jako Generalny Sponsor Polskiego Narciarstwa oraz Tytularny Sponsor Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – od wielu lat wspiera rozwój narciarstwa klasycznego w Polsce. Umowa podpisana pomiędzy PZN, a spółką obowiązywać będzie do końca sezonu 2021/2022.

Z LOTOSEM współpracujemy prawie od 20 lat. Poznaliśmy się przez ten czas i mogę o tej współpracy wypowiadać się w samych superlatywach – mówi Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego. – LOTOS zawsze był dobrym i pewnym partnerem. Stabilizacja w sporcie jest bardzo ważna. Dlatego cieszę się, że Grupa LOTOS dołącza do Partnerów Programu PolSKI Mistrz – dodaje prezes PZN. – LOTOS ze swoim doświadczeniem przy programach sponsoringowych pozwoli nam wykonać kolejny krok jakościowy. Liczymy, że będzie dużym wzmocnieniem naszej drużyny w wspieraniu narciarzy alpejskich i snowboardzistów na trasie do mistrzostwa – podkreśla Apoloniusz Tajner.

– Polski Fundusz Rozwoju wspólnie z Polskimi Kolejami Linowymi i Polskim Związkiem Narciarskim zainicjował i wdrożył Program PolSKI Mistrz. Jesteśmy przekonani, że z tak silnym Partnerem będziemy mogli zwiększać zasięg tego Programu i zapewnić jeszcze lepsze warunki do rozwoju narciarstwa alpejskiego w Polsce – podkreśla Paweł Borys, Prezes Zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju.

– Jesteśmy dumni, że wspieramy polskie narciarstwo alpejskie. Cieszą nas również sukcesy narciarzy alpejskich i snowboardzistów. Myślę, że przez ten czas wspólnie wprowadziliśmy tę dyscyplinę sportu na wyższy poziom. Udostępniamy nasze trasy do treningu i zawodów, a także finansowo wspieramy polskie narciarstwo. Mamy też dobry zespół na naszych trasach oraz wiarygodnych Partnerów. Dobre marki się przyciągają. Tak jest i tym razem. Witamy w naszym gronie Grupę LOTOS – przyznaje Daniel Pitrus, Prezes Zarządu Polskich Kolei Linowych.

Grupa LOTOS w ramach umowy z PZN wspiera zawody z cyklu Młodzieżowego Pucharu Polski w kategorii Młodzik i Junior Młodszy oraz finansuje w nim nagrody. Dodatkowym elementem współpracy jest wsparcie Kadr Narodowych PZN w narciarstwie alpejskim i snowboardzie oraz organizacja zawodów FIS w Polsce, a także Mistrzostw Polski.

– Sportowcy zawsze dostarczają nam pozytywnych emocji. Jako LOTOS chcemy wspierać ich od samego początku, zarówno kiedy dopiero zaczynają swoją sportową przygodę, jak i wtedy, gdy osiągają najwyższe międzynarodowe sukcesy. Do naszej LOTOSOWEJ rodziny dołączyli zawodnicy narciarstwa alpejskiego i snowboardu. Wierzymy, że nasze wsparcie i kontynuacja wieloletniej współpracy z PZN przyczyni się do ich sportowego rozwoju – mówi Zofia Paryła, prezes Zarządu Grupy LOTOS.

– Program PolSKI Mistrz jest kluczowy w rozwoju narciarstwa alpejskiego i snowboardu w Polsce. Przez ostatnie dwa lata wykonaliśmy ogrom pracy z naszymi Partnerami, aby zrobić kolejny krok na przód w rozwoju tych dwóch naszych dyscyplin. Przy projekcie PolSKI Mistrz współpracujemy z silnymi Partnerami. Każdy z nich jest ważnym elementem naszego teamu. Wszyscy partnerzy są liderami w swoich branżach i są mocno zaangażowani w rozwój naszego wspólnego projektu – podkreśla Apoloniusz Tajner, prezes PZN.

 

PolSKI Mistrz to program rozwoju polskiego narciarstwa alpejskiego i snowboardu, którego sponsorami są: Polski Fundusz Rozwoju (PFR), Polskie Koleje Linowe (PKL) wraz z Koleją Gondolową Jaworzyna Krynicka (KGJK) oraz Grupa Lotos, w ramach którego partnerzy strategiczni projektu udzielają wsparcia finansowego i organizacyjnego Polskiemu Związkowi Narciarskiemu (PZN).

Back To Top