skip to Main Content

Finał Młodzieżowego Pucharu Polski w narciarstwie alpejskim już w ten weekend w Szczawnicy

W dniach 20-22 marca w ośrodku narciarskim PKL Palenica w Szczawnicy rozegrane zostaną ostatnie w tym sezonie zawody najważniejszego cyklu, w którym rywalizują młodzi narciarze alpejscy w Polsce. Po dwudniowych zmaganiach w Czarnej Górze w ostatnią sobotę i niedzielę swoje pozycje utrzymali dotychczasowi liderzy klasyfikacji punktowej. Wciąż jednak wiele może wydarzyć się w rywalizacji o miejsca na podium.

Hanna Zięba z KS Tatra Ski Academy zajęła w sobotę drugie, a w niedzielę pierwsze miejsce w slalomie i umocniła się na pozycji liderki klasyfikacji punktowej Młodzieżowego Pucharu Polski w kategorii Juniorek Młodszych (ur. 2005-2006). Drugie miejsce w tabeli zajmuje Magdalena Bańdo z Team MB Szczyrk, która triumfowała pierwszego dnia zawodów i była na dobrej drodze, by stanąć na najwyższym stopniu podium także w niedzielę. Była najszybsza w pierwszym przejeździe, niestety w drugim straciła szansę na zwycięstwo i zmniejszenie starty punktowej do Zięby przed finałem w Szczawnicy.

W komfortowej sytuacji jest Jan Łodziński z Team MB Szczyrk, który z 473 pkt. przewagi nad Pawłem Bałasiem z UKS Zakopiański ma pewną pozycję lidera Młodzieżowego Pucharu Polski w kategorii Juniorów Młodszych. Z kolei stosunkowo niewielka różnica punktowa pomiędzy Bałasiem a Mateuszem Szczapem z KS Skivegas Stanek Race Academy zapowiada ciekawą rywalizację o drugie i trzecie miejsce. W miniony weekend lepiej zaprezentował się Szczap, który był dwa razy drugi (triumfowali Luca Carrick-Smith z Wielkiej Brytanii i Łodziński). Bałaś zarówno w sobotę, jak i niedzielę zajął trzecie miejsce.

W kategorii Młodzików (ur. 2007-2008) pierwsze miejsce w klasyfikacji punktowej zajmują obecnie Alina Protchenko z Team MB Szczyrk i jej klubowy kolega Karol Zawada. Obydwoje nie punktowali w Czarnej Górze, co dało szansę pozostałym zawodnikom na zmniejszenie różnicy w klasyfikacji. Szansę na zwycięstwo ma wciąż Pola Kądziołka z UKN Laworta, która kilkukrotnie stawała w tym sezonie na najwyższym stopniu podium zawodów Młodzieżowego Pucharu Polski, a w niedzielę zajęła drugie miejsce w slalomie. Najszybsza w Czarnej Górze była dwukrotnie Kinga Bała z klubu Rusiński Ski-Max, która zalicza bardzo udaną końcówkę sezonu.

Podobnie jak u starszych kolegów, także wśród Młodzików niewielka różnica dzieli drugiego i trzeciego zawodnika w klasyfikacji punktowej. Mikołaj Dołęga z Team MB Szczyrk ma 678 pkt. a Kazimierz Ziółkowski z WKN Warszawa 674 pkt. W niedzielę Ziółkowski stanął na najwyższym stopniu podium w czasie zawodów w Czarnej Górze, ale w sobotę nie ukończył drugiego przejazdu. Dołęga jechał równo, dwa razy finiszując w pierwszej dziesiątce. W sobotę najszybszy wśród startujących zawodników był Zac Carrick-Smith z Wielkiej Brytanii, a najlepszy wśród Polaków – Szymon Rojek z KS Sportup zajął czwarte miejsce.

W ośrodku PKL Palenica w Szczawnicy zawodnicy i zawodniczki zmierzą się w slalomie, slalomie gigancie, a w poniedziałek dodatkowo w slalomie równoległym. Będzie to szósty i ostatni w tym sezonie przystanek Młodzieżowego Pucharu Polski odbywającego się w ramach programu PolSKI Mistrz, który jest realizowany przez PZN przy wsparciu finansowym Polskiego Funduszu Rozwoju i Grupy PKL. W rankingu generalnym sklasyfikowanych jest obecnie ponad 260 młodych narciarzy i narciarek z 52 klubów z całej Polski.

Relacje z zawodów alpejskich organizowanych na polskich stokach znaleźć można na stronie www.polskimistrz.pl oraz profilach programu PolSKI Mistrz na: FacebookuInstagramie i YouTubie.

GALERIA ZDJĘĆ Z CZARNEJ GÓRY

Back To Top