skip to Main Content

Katarzyna Wąsek, Nicholas Czarnik, Oliwia Wróbel i Bartłomiej Sanetra triumfują w czasie Mistrzostw Polski w Szczyrku

W czwartek (11 marca) na trasie FIS na Skrzycznem rozegrane zostały międzynarodowe Mistrzostwa Polski w super gigancie i kombinacji alpejskiej. W zawodach wystartowali zawodnicy i zawodniczki z Polski, Czech i Słowacji.

Złoto w super gigancie wywalczyła Katarzyna Wąsek, dla której jest to kolejne zwycięstwo w tej konkurencji w tym sezonie. W lutym Mistrzyni Polski była najszybsza w czasie zawodów FIS rozegranych w Szczyrku. Stanęła też wtedy na najwyższym stopniu podium w slalomie gigancie. Jak tłumaczy, kluczem do sukcesu było wczoraj utrzymanie prędkości mimo wzmagającego się wiatru –

Starałam się jechać jak najwięcej w pozycji. Przy nasilającym się wietrze jest to jedyna szansa na utrzymanie prędkości. Jechało mi się bardzo dobrze, trasa była super, warunki fantastyczne. W pierwszym przelocie trzeba było dobrze najechać na „grzebień” (stroma część trasy – przyp. red.), który był dość wymagający. Również następny ostry zakręt w lewo wymagał precyzji.

Katarzyna Wąsek

Wicemistrzynią Polski w super gigancie została Oliwia Wróbel. Brązowa medalistka Mistrzostw Polski w slalomie, które rozegrane zostały w styczniu w ośrodku PKL Palenica, w klasyfikacji ogólnej była trzecia za Czeszką Terezą Zahalkovą. Na najniższym stopniu podium Mistrzostw Polski stanęła Joanna Książek.

Wśród mężczyzn tytuł Mistrza Polski w super gigancie wywalczył Nicholas Czarnik, który finiszował z przewagą 0,97 sekundy nad Czechem Janem Rechtenbergiem. Na trzecim miejscu uplasował się Bartłomiej Sanetra, a na czwartym Szymon Bębenek, którzy sięgnęli tym samym po – odpowiednio – srebrny i brązowy medal Mistrzostw Polski w super gigancie. To kolejne świetne wyniki obydwu zawodników w tym sezonie. Bębenek zdobył w styczniu w Szczawnicy srebro w slalomie gigancie, a Sanetra brąz w gigancie i slalomie. Jak się jednak okazało, nie było to ostatnie słowo tegorocznego wicemistrza Polski w super gigancie.

Bartłomiej Sanetra

Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali wczoraj również w kombinacji alpejskiej, gdzie o wyniku decyduje czas przejazdu super giganta i slalomu. W tej drugiej konkurencji najlepszy czas wśród mężczyzn osiągnął właśnie Sanetra, zapewniając sobie tym samym tytuł Mistrza Polski w kombinacji alpejskiej.

Trasa była dobrze przygotowana, było twardo. Ustawienie slalomu należało do łatwiejszych, ale było kilka miejsc wymagających szczególnej uwagi. Udało się jednak dobrze pojechać. Taktyką na dziś był „atak w każdym skręcie”

– powiedział na mecie młody zawodnik, który tydzień temu uplasował się na 23. miejscu w czasie Mistrzostw Świata FIS Juniorów w slalomie. Drugi miejsce w kombinacji alpejskiej zajął Nicholas Czarnik, a trzecie Bartosz Szkoła.

Wśród kobiet triumfowała Oliwia Wróbel, zdobywając pierwszy w karierze tytuł Mistrzyni Polski. Drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej kombinacji zajęła Tereza Zahalkova z Czech, która z łącznym czasem 1:56:73, była o 0,15 s szybsza od Katarzyny Wąsek. Czwarte miejsce i brązowy medal Mistrzostw Polski w kombinacji alpejskiej zdobyła Joanna Książek.

Oliwia Wróbel

Relację z  Mistrzostw Polski Seniorów i Juniorów w ośrodku narciarskim PKL Palenica, w czasie których zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w slalomie gigancie, slalomie i slalomie gigancie równoległym, znaleźć można TUTAJ

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW

Back To Top