skip to Main Content

Stypendium Maryny Gąsienicy-Daniel

Inicjatorzy programu PolSKI Mistrz – Polski Fundusz Rozwoju i Grupa PKL – w wyrazie uznania dla sukcesów Maryny Gąsienicy – Daniel na arenie międzynarodowej, ufundowali stypendium, którego celem jest wsparcie rozwoju młodych narciarzy alpejskich. 

Sukcesy Maryny nie tylko cieszą, ale i inspirują. Pokazała całemu pokoleniu młodych narciarzy alpejskich, że ciężką pracą można pokonać każdą przeszkodę. Już pierwsze świetne wyniki Maryny w Pucharze Świata FIS w tym sezonie zainspirowały nas do tego, by oprócz samego finansowania programu PolSKI Mistrz ufundować także stypendium Maryny Gąsienicy-Daniel, które będzie dodatkowym wsparciem dla młodych narciarzy.

– mówi Daniel Pitrus, Prezes Zarządu PKL i dodaje –

Jesteśmy dumni, że w ramach programu PolSKI Mistrz możemy wspierać Marynę, a także młodych narciarzy alpejskich na trasie do mistrzostwa m.in. poprzez finansowanie przygotowań i startów w zawodach, ale też udostępniając trasy w ośrodkach Grupy PKL.

W porozumieniu z Maryną Gąsienicą-Daniel stypendium w wysokości 10 000 zł przekazane zostanie Fundacji Integracji przez Sport HANDICAP Zakopane, która organizuje m.in. narciarskie treningi dla osób o zróżnicowanych możliwościach psycho-fizycznych.

Od lat podziwiam pracę naszych młodych narciarzy niepełnosprawnych. Chciałabym, by to stypendium trafiło do Fundacji Handicap i pomagało im spełniać marzenia.

– tłumaczy Maryna Gąsienica-Daniel.

Inicjatorką powstania fundacji jest Małgorzata Tlałka-Długosz reprezentantka Polski w narciarstwie alpejskim, olimpijka, wielokrotna Mistrzyni Polski, zwyciężczyni Pucharów Europy i medalistka Pucharów Świata. Jak powiedziała w czasie symbolicznego przekazania stypendium, kiedy to Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 6. miejsce na Mistrzostwach Świata –

Dziękujemy inicjatorom programu PolSKI Mistrz – Polskim Kolejom Linowym oraz Polskiemu Funduszowi Rozwoju za ufundowanie stypendium Maryny Gąsienicy – Daniel. Marynie bardzo serdecznie dziękujemy za wskazanie naszych sportowców z fundacji HANDICAP, jako beneficjentów tego stypendium. Życzymy jej sukcesów w Pucharach Świata, Mistrzostwach Świata i Igrzyskach Olimpijskich. Zapewniamy, że będziemy trenować, a to stypendium przyczyni się do osiągania jeszcze lepszych wyników sportowych.

Środki ze stypendium przeznaczone zostaną na organizację treningów, udział podopiecznych Fundacji w zawodach i zakup potrzebnego sprzętu.W tej chwili, w odbywających się trzy razy w tygodniu treningach integracyjnych uczestniczy 50 dzieci. Fundacja organizuje również treningi dla dorosłych, w których biorą udział 23 osoby o zróżnicowanych możliwościach psycho-fizycznych.

PolSKI Mistrz to program, którego celem jest rozwój narciarstwa alpejskiego i snowboardu zjazdowego w Polsce oraz promocja sportu wśród dzieci i młodzieży. Wsparcie finansowe, jakie Polski Związek Narciarski otrzymuje od Polskiego Funduszu Rozwoju i Grupy PKL w ramach programu PolSKI Mistrz, jest przeznaczane na organizację i rozwój krajowego współzawodnictwa dla kategorii Młodzik i Junior Młodszy (6 przystanków Młodzieżowego Pucharu Polski), Juniora i Seniora (8 międzynarodowych zawodów FIS) oraz Mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim i snowboardzie. Dla zawodników z różnych kategorii wiekowych z całej Polski wsparcie programu PolSKI Mistrz oznacza znaczne zmniejszenie kosztów współzawodnictwa sportowego poprzez brak opłat startowych i brak opłat za skipassy w ośrodkach Grupy PKL. Blisko połowa budżetu sponsoringowego przeznaczona jest na finansowanie Kadr Młodzieżowych i Kadr Narodowych PZN, dzięki czemu zapewnione mają one bardzo dobre warunki treningowe, co ma szczególne znacznie w tym sezonie ze względu na trwającą pandemię.

Oprócz bezpośredniego wsparcia finansowego Grupa PKL pokrywa koszty profesjonalnego przygotowania i zabezpieczenia homologowanych tras w swoich ośrodkach na Jaworzynie Krynickiej w Krynicy, na Palenicy w Szczawnicy, na Mosornym Groniu w Zawoi i Kasprowym Wierchu w Zakopanem. Trasy w ośrodkach Grupy PKL udostępniane są na potrzeby rywalizacji i treningów alpejczyków oraz snowboardzistów specjalizujących się w konkurencjach zjazdowych, którzy przez całą zimę korzystać mogą z dedykowanej oferty sportowej.

Back To Top