skip to Main Content

Wyrównana walka w Młodzieżowym Pucharze Polski

W miniony weekend młodzi narciarze alpejscy zmierzyli się dwukrotnie w slalomie gigancie na trasie FIS w ośrodku PKL Mosorny Groń. Po 4 przystankach cyklu, organizowanego w ramach programu PolSKI Mistrz, w klasyfikacji indywidualnej prowadzą Hanna Zięba i Jan Łodziński w kategorii Juniorów Młodszych oraz Alina Protchenko i Karol Zawada w kategorii Młodzików.

W dwudniowej rywalizacji w położonym u stóp Babiej Góry ośrodku wzięło udział ponad 220 zawodników i zawodniczek z kategorii Junior Młodszy (ur. 2005-2006) i Młodzik (ur. 2007-2008).

Z Zawoi z pewnością zadowolona wyjechała Magdalena Bańdo, która dwukrotnie stanęła na najwyższym stopniu podium. Zawodniczka reprezentująca Team MB Szczyrk zajmuje obecnie drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej Młodzieżowego Pucharu Polski w kategorii Juniorek Młodszych, tracąc jedynie 80 punktów do Hanny Zięby z KS Ski Tatra Academy, która tym razem dwukrotnie sięgnęła po srebro.

Pierwszy przejazd poszedł mi lepiej, w drugim wyprzedziła mnie Hania, ale przewaga wystarczyła do utrzymania pierwszego miejsca. Oba przejazdy były wymagające, więc cieszę się, że udało mi się wygrać.

– relacjonowała wyrównaną walkę Bańdo, która w pierwszym dniu wygrała z Ziębą zaledwie o dwie setne sekundy.

Walkę o złoto w rywalizacji Juniorów Młodszych stoczyli – startujący w żółtej koszulce lidera klasyfikacji generalnej – Jan Łodziński z Team MB Szczyrk i Paweł Bałaś z UKS Zakopiański. W sobotę najszybszy w obydwu przejazdach był Bałaś. W niedzielę lepszy okazał się Łodziński. Były to pierwsze zawody w tym sezonie, w czasie których reprezentant klubu ze Szczyrku nie stanął na najwyższym stopniu podium. Dotychczasowe wyniki zapewniają mu jednak pewne prowadzenie w klasyfikacji indywidualnej Młodzieżowego Pucharu Polski i ponad dwukrotną przewagę punktową nad zajmującym drugie miejsce Bałasiem.

W kategorii Młodziczek zaciętą rywalizację o złoty medal toczyły Kinga Bała z klubu Rusiński SKI-MAX i Lena Adnreasik reprezentująca KS SkiVegas Stanek Race Academy. Pierwszego dnia zaledwie o 15 setnych sekundy szybsza była Bała. Drugiego dnia zawodniczki zamieniły się miejscami na podium. Na 11. i 10. miejscu zawody ukończyła Alina Protchenko z Team MB Szczyrk, która prowadzi w klasyfikacji indywidualnej Młodzieżowego Pucharu Polski dzięki przewadze wypracowanej na początku sezonu.

W kategorii Młodzików pierwszego dnia triumfował Kazimierz Ziółkowski z WKN Warszawa, a drugie miejsce zajął Karol Zawada z Team MB Szczyrk. W niedzielę to Zawada stanął na najwyższym stopniu podium, wyprzedzając o ponad sekundę klubowego kolegę Mikołaja Dołęgę. To kolejne świetne wyniki Zawady w tym sezonie, który umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji indywidualnej Młodzieżowego Pucharu Polski. Zaledwie 6 punktów dzieli zajmującego drugie miejsce Ziółkowskiego i trzeciego w „generalce” Dołęgę.

Przed zaplanowanym na drugą połowę marca finałem Młodzieżowego Pucharu Polski na Kasprowym Wierchu zawodnicy i zawodniczki będą mieli jeszcze jedną okazję, by poprawić swoją sytuację w klasyfikacji indywidualnej. W dniach 13-14 marca dwukrotnie zmierzą się w slalomie na stokach Czarnej Góry.

PEŁNE WYNIKI

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA MPP PO ZAWODACH W ZAWOI

Back To Top