skip to Main Content

Katarzyna Wąsek najszybsza w czasie zawodów FIS w Szczyrku

Podwójne złoto w supergigancie i złoto w gigancie. To prawdziwy hat trick w wykonaniu Katarzyny Wąsek, która zdominowała rywalizację kobiet w czasie zawodów FIS rozegranych w tym tygodniu w Szczyrku. Wśród mężczyzn najlepszy w supergigancie był Słowak Jan Sanitrar, a w slalomie gigancie jego rodak Adam Lasok.

Blisko 90 zawodników i zawodniczek z Austrii, Czech, Polski, Słowacji, i Wielkiej Brytanii wzięło udział w zawodach FIS organizowanych w ramach programu PolSKI Mistrz, które odbyły się w tym tygodniu w Szczyrku. We wtorek narciarze alpejscy dwukrotnie zmierzyli się na trasie supergiganta. W środę stanęli na starcie slalomu giganta.

W pierwszej konkurencji wśród kobiet dwukrotnie najszybsza była Katarzyna Wąsek. W porannej rywalizacji na drugim miejscu uplasowała się Anna Skarbek-Malczewska. W drugim supergigancie rozegranym tego dnia po srebro sięgnęła Julia Włodarczyk. Dwukrotnie na najniższym stopniu podium stanęła Joanna Książek.

Katarzyna Wąsek zwyciężyła także w rozegranym w środę gigancie. Osiągnęła najszybszy czas pierwszego przejazdu, który zapewnił jej zwycięstwo mimo nieznacznej straty w drugim przejeździe do drugiej tego dnia Joanny Książek. Na trzecim miejscu zawody ukończyła Anna Skarbek-Malczewska.

“Jechało mi się super, bo warunki były świetne. Przejazdy się różniły – pierwszy był przyjemniejszy, w drugim były miejsca, które wymagały większej uwagi, aby nie wypaść z trasy. Jestem bardzo zadowolona ze swojego wyniku. Teraz ruszam do Szczawnicy, gdzie wystartuję w zawodach z cyklu AZS Winter Cup” – komentowała zadowolona Wąsek.

Wśród mężczyzn we wtorek bezkonkurencyjny był Słowak Jan Sanitrar. Co ciekawe, w obydwu rozegranych supergigantach podium wyglądało tak samo – drugie miejsce zajął Czech Jan Koula, a trzecie jego rodak Vojtech Kucera. Najlepiej spośród Polaków w konkurencji szybkościowej poradzili sobie Nicholas Czarnik (5. miejsce w pierwszym supergigancie) i Szymon Bębenek (4. miejsce w drugim starciu).

W rywalizacji mężczyzn w slalomie gigancie najszybszy w obydwu przejazdach był Adam Lasok ze Słowacji. Na drugim miejscu ze stratą 0,31 s ponownie finiszował Jan Koula. Brąz do dwóch złotych medali dołożył z kolei Jan Sanitrar. Na czwartym miejscu zawody ukończył najlepszy wśród Polaków Przemysław Białobrzycki.

W ramach programu PolSKI Mistrz Polski Fundusz Rozwoju, Polskie Koleje Linowe i Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka (Grupa PKL) udzielają wsparcia finansowego Polskiemu Związkowi Narciarskiemu (PZN), które jest przeznaczane m.in. na rozwój krajowego współzawodnictwa, w tym organizację międzynarodowych zawodów FIS, a także Młodzieżowego Pucharu Polski.

Kolejne zawody FIS odbędą się w Polsce w połowie marca, ale już w najbliższy weekend (20-21.02.2021) w ośrodku PKL Mosorny Groń w Zawoi rywalizować będą zawodnicy i zawodniczki z kategorii Młodzików i Juniorów Młodszych. W sobotę i niedzielę młodzi narciarze alpejscy zmierzą się na trasie giganta.

Więcej Informacji na temat rywalizacji w konkurencjach alpejskich na polskich stokach znaleźć można na stronie www.polskimistrz.pl, a także profilach programu na  FacebookuInstagramie i YouTubie.

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW

Back To Top