skip to Main Content

Mistrzostwa Polski | Dzień 2 | Slalom

W drugim dniu międzynarodowych Mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim zawodnicy i zawodniczki zmierzyli się w slalomie. Tytuły mistrzowskie zdobyli Patrycja Florek i Michał Michalik.

Najlepszy czas obydwu przejazdów wśród kobiet osiągnęła Patrycja Florek, która zdobyła tym samym pierwszy w swojej karierze tytuł mistrzyni Polski seniorów. Ze swojego startu zadowolona może być Maja Chyla, która także w sobotę zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej za Słowaczką Zuzaną Jakubcovą i zdobyła tym samym drugi w ciągu dwóch dni tytuł wicemistrzyni Polski. Na czwartym miejscu uplasowała się Oliwia Wróbel, zapewniając sobie brązowy medal tegorocznych Mistrzostw Polski.

Jestem bardzo zadowolona, ale i zaskoczona, bo to moja pierwsza wygrana w Mistrzostwach Polski Seniorów. Kluczem do sukcesu było moim zdaniem wytrzymanie tak długiego przejazdu. Palenica jest trudna ze względu na ukształtowanie, ale i swoją długość. Ta trasa daje w kość. – podsumowała sobotnie zawody zadowolona Florek.

Mistrzem Polski w slalomie został Michał Michalik, trzeci w klasyfikacji ogólnej za Czechami Markiem Mullerem i Adamem Klimą. Srebrny medal Mistrzostw Polski zdobył Paweł Pyjas, a brązowy Bartek Sanetra.

Wyniki zawodów znaleźć można TUTAJ

Back To Top