skip to Main Content

Mistrzostwa Polski | Dzień 1 | Slalom Gigant

Do rywalizacji w slalomie gigancie w pierwszym dniu Mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim, które odbywają się w ośrodku PKL Palenica w Szczawnicy, stanęło 57 zawodniczek i 89 zawodników z Austrii, Czech, Polski, Słowacji, Ukrainy i Wielkiej Brytanii.

Wśród kobiet bezkonkurencyjna była Magdalena Łuczak, która była najszybsza w obydwu przejazdach. Na drugim miejscu, ze stratą 2,84 s, uplasowała się Słowaczka Petra Hromcova. Trzecie miejsce zajęła Maja Chyla, zeszłoroczna złota medalistka Mistrzostw Polski w slalomie gigancie.

W pierwszym przejeździe nie do końca mogłam złapać rytm. Drugie ustawienie było nieco bardziej podkręcone, ale jechałyśmy też po fajnym, twardym śniegu. Po tylu przejazdach w niektórych miejscach było trochę nierówno, ale jak na to, jak jest ciepło, było naprawdę w porządku. W drugim przejeździe wszystko poszło już po mojej myśli. – podsumowała Łuczak, którą w najbliższym czasie czekają starty w Pucharze Europy, Mistrzostwach Świata w Cortinie d’Ampezzo i Mistrzostwa Świata Juniorów w Bansku.

Mistrzem Polski w slalomie gigancie został Paweł Pyjas. Polak był piąty w klasyfikacji ogólnej, osiągając trzeci czas drugiego przejazdu. Najszybszy w obydwu przejazdach był Czech Marek Muller, drugie i trzecie miejsce zajęli reprezentujący Słowację Filip Balaz i Jan Sanitrar.

Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego startu. Po pierwszym przejeździe stwierdziłem, że w drugim się rzucam i zrobię wszystko, by pojechać jak najlepiej potrafię. Były dwa ciężkie miejsca w drugim przejeździe, gdzie można było wpaść w świeży śnieg i zakończyć rywalizację. Dlatego nie dość, że trzeba było pojechać dobrze, to też taktycznie. Nastawienie przed jutrem jest bojowe, bo slalom to konkurencja, którą bardziej lubię i częściej trenuję. – zapowiedział Mistrz Polski w slalomie gigancie.

Pełne wyniki zawodów znaleźć można TUTAJ. Wyniki śledzić można również na żywo na stronie FIS.

GALERIA ZDJĘĆ

Back To Top