skip to Main Content

Ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Polski w narciarstwie alpejskim

W ośrodku PKL Palenica w Szczawnicy trwają międzynarodowe zawody FIS. Blisko 120 zawodników i zawodniczek z Austrii, Czech, Polski, Słowacji i Wielkiej Brytanii rywalizowało w środę w slalomie, dziś walczą na trasie slalomu giganta. Od piątku do niedzieli trasa Palenica I będzie areną zmagań alpejczyków startujących w Mistrzostwach Polski w narciarstwie alpejskim.

Czwarte zwycięstwo w międzynarodowych zawodach FIS w slalomie rozgrywanych w tym sezonie na polskich stokach odniosła w środę Patrycja Florek. Potwierdziła tym samym swoją doskonałą dyspozycję przed rozpoczynającymi się jutro Mistrzostwami Polski w narciarstwie alpejskim, w czasie których zawodnicy i zawodniczki powalczą w slalomie gigancie, slalomie i slalomie równoległym.

Ten start jest bardzo dobrym treningiem przed Mistrzostwami Polski, które rozegrane zostaną na tej samej trasie. Oczywiście taki wynik pozytywnie nastawia mnie przed kolejnymi kilkoma dniami rywalizacji, trzeba jednak pamiętać, że na pewno w Szczawnicy pojawią się jeszcze dobre zawodniczki – komentowała Florek w pierwszym dniu zawodów.

Wśród mężczyzn triumfowali Czesi Marek Muller i Martin Stepan. Najlepszy wśród Polaków był Michał Michalik, który wraca do rywalizacji po przerwie spowodowanej kontuzją i zajął 3. miejsce w slalomie.

Zmagania zawodników w Szczawnicy obserwuje Marcin Blauth, wiceprezes PZN ds. narciarstwa alpejskiego i snowboardu. Jak przyznaje, międzynarodowe zawody FIS są dobrym sprawdzianem przed Mistrzostwami Polski, w czasie których wyłoniony zostanie także skład na Mistrzostwa Świata FIS Juniorów.

Bardzo się cieszę, że dopisała nam aura, i że po raz kolejny zawodnicy mogli rywalizować na bardzo dobrze przygotowanej trasie. Trzymamy kciuki, by warunki sprzyjały nam także w czasie Mistrzostw Polski, czyli najważniejszych polskich zawodów, które rozegrane zostaną w piątek, sobotę i niedzielę. Przed nami Mistrzostwa Świata FIS w Cortinie d’Ampezzo i Mistrzostwa Świata FIS Juniorów w Bansku. Reprezentować nas będą oczywiście Maryna Gąsienica-Daniel i Magda Łuczak. Jeżeli jednak chodzi o zawody w Bułgarii, to zagwarantowane miejsce ma jedynie Magda. W przypadku trzech pozostałych sytuacja jest wciąż otwarta. Z zapartym tchem śledzić będziemy rywalizację w Szczawnicy. Stawka jest wyrównana, mamy bardzo dobrych chłopaków i dziewczyny, do ostatniej chwili będziemy z trenerami zastanawiali się kogo z kategorii Juniorów wystawić w tym najważniejszym starcie w sezonie. – powiedział Marcin Blauth, wiceprezes PZN ds. narciarstwa alpejskiego i snowboardu.

Więcej informacji na temat zawodów w Szczawnicy znaleźć można na profilach programu PolSKI Mistrz na: Facebooku, Instagramie i YouTubie.

PolSKI Mistrz to program rozwoju narciarstwa alpejskiego i snowboardu w Polsce realizowany przez PZN przy wsparciu finansowym Polskiego Funduszu Rozwoju,Polskich Kolei Linowych i Kolei Gondolowej Jaworzyna Krynicka. Pozwala ono na rozwój współzawodnictwa sportowego w krajum.in. poprzez organizację międzynarodowych zawodów FIS oraz umożliwienie darmowych startów i korzystania z preferencyjnych warunków treningu na profesjonalnie przygotowanych i homologowanych trasach w ośrodkach Grupy PKL zawodnikom ze wszystkich grup wiekowych. Wsparcie finansowe obejmuje także Kadry Młodzieżowe i Kadry Narodowe PZN.

Back To Top